10 virtuves pamata piederumi

10 ikvienā virtuvē svarīgi pamata piederumi, kuros ir vērts ieguldīt - praktiski padomi

0 kitchen basics rec

Kas ir pamata virtuves piederumi?

Tirgū pieejamo virtuves piederumu, viedierīču un aksesuāru skaits ir bezgalīgi plašs, bet mūsu ceļvedī jūs atradīsiet 10 pamata virtuves piederumus, kas nepieciešami katrā virtuvē un kas ļaus jums pagatavot ikvienu recepti. Šis lieliskais ceļvedis noderēs visiem, kas vēlas iegādāties piederumus jaunai virtuvei, kā arī visiem tiem, kas vēlas nomainīt vecos virtuves rīkus un iegādāties jaunus augstas kvalitātes, funkcionālus virtuves piederumus.

Virtuves pamata piederumi ir virtuves lietas, ko lietojat visu laiku, tāpēc tām jābūt  uzticamām, izturīgām un kvalitatīvām, kā arī jābūt izgatavotām no pārtikai drošiem materiāliem un to zīmolam jāspecializējas virtuves piederumu ražošanā. Kāpēc? Jo tieši šie zīmoli jums piedāvā ne tikai produktu, bet arī risinājumus, tehnoloģiju un dizainu, kas ļaus pagatavot ēdienu vienkārši, ātri, efektīvi un...jūs varēsiet to darīt ar patiesi īstu baudu.

 

10 pamata piederumi jūsu virtuvei - satura rādītājs

Virtuves nažu komplekts
Griešanas dēlītis
Universāla panna
Katlu komplekts
Elektriskā tējkanna
Cepešpanna
Galda piederumu komplekts
Virtuves bļoda un sietiņš
Rokas mikseris
Kūku panna

 

Jūsu virtuves pamats

 

Naži

Labs virtuves nazis ir viens no svarīgākajiem piederumiem ikvienā virtuvē. Izvēloties nažus savai virtuvei, vienmēr aplūkojiet materiālu, no kura darināts asmens un rokturi, uzziniet naža ražošanas procesu un cenu. Un cena var pateikt daudz - augstas kvalitātes kaltie naži, kas izgatavoti no īpaši kvalitatīva nerūsējošā tērauda, kas īpaši paredzēts nažu ražošanai, nekad nebūs lēti.

Izvēlēties nazi

Kādi naži man nepieciešami virtuvē?

Ja vēlaties uzzināt, kā izvēlēties pareizos nažus savai virtuvei, izlasiet mūsu ceļvedi par virtuves nažiem, bet vispārīgi runājot, katrā virtuvē nepieciešams pamata nažu komplekts ar šāda veida nažiem:

Šefpavāra nazis

Šefpavāra nazis

Universāls nazis, ko izmanto ēdiena pagatavošanai. Šādam nazim tiešām jābūt katrā virtuvē, jo tas ir piemērots dažādiem pārtikas veidiem (gaļai, zivīm, dārzeņiem, garšaugiem utt.) un dažādiem kulinārijas uzdevumiem – griešanai šķēlēs, kapāšanai, filejas izgriešanai, griešanai kubiņos, cita veida griešanai un daudz citiem uzdevumiem.

Izvēlēties šefpavāra nazi

maizes nazis

Maizes nazis

Pateicoties robotajam asmenim, tas ir ideāli piemērots kraukšķīgas maizes garozas griešanai, nesabojājot tās mīkstumu, un mīkstu augļu un dārzeņu griešanai. Izvēlieties izturīgāko nazi, kādu vien varat atļauties (ņemiet vērā, ka maizes nažiem mēdz būt nedaudz elastīgs asmens).

Izvēlēties maizes nazi

dārzeņu nazis

Dārzeņu nazis

Mazi un parocīgi naži, kas ir piemēroti mazām sastāvdaļām, augļu un dārzeņu mizošanai un griešanai un citiem neliela izmēra virtuves darbiem.

Izvēlēties dārzeņu nazi

Kad savai virtuvei esat izvēlējies nažus, jums noteikti būs nepieciešams kvalitatīvs griešanas dēlītis, uz kura jūs varēsiet veikt dažāda veida griešanas darbus, kas nepieciešami maltītes pagatavošanai - smalcināt, griezt kubiņos, griezt šķēlītēs vai kapāt. Ideālā gadījumā jums jābūt atsevišķam gaļas, zivju, maizes un dārzeņu griešanas dēlītim (jūs varat iegādāties dēlīšu komplektu kopā ar praktisku stendu), bet sākumā varat iegādāties kvalitatīvu plastmasas dēlīti vai izturīgu dēlīti, kas izgatavots no stipra un kvalitatīva koka (un, ja iespējams, izmantot tā abas puses).

Griešanas dēlītis

Vai ir vērts iegādāties koka griešanas dēlīti?

Koks, piemēram, kļava, bambuss vai tīkkoks nenotrulinās jūsu nažu asmeņus tik ātri kā plastmasas, marmora vai stikla griešanas dēlīši. Koka griešanas (arī siera vai citu uzkodu servēšanas) dēlīši – ja par tiem kārtīgi rūpēsieties – vienmēr izskatīsies labi un kalpos gadiem ilgi. Un, ja vēlaties, lai jūsu griešanas dēlītis kalpotu visu mūžu, nelieciet to trauku mašīnā un uzklājiet uz visas tā virsmas pietiekamu daudzumu minerāleļļas un pa nakti ļaujiet tai iesūkties. Ja to darīsiet regulāri, jūsu dēlītis būs izturīgāks pret mitrumu, neizžūs un neizlieksies.

 

Kāda veida griešanas dēlīšos ir vērts ieguldīt?

UBRD

Biezi, izturīgi koka dēlīši, ko radījis čehu dizaineris Petrs Novaks, Red Dot Design Award uzvarētājs.

Apskatīt UBRD griešanas dēlīšus

Brabantia

Kvalitatīvi, praktiski plastmasas griešanas dēlīši, kas pieejami arī komplektos ar statīvu.

Apskatīt Brabantia

Continenta

Pārsteidzoši praktiski un ļoti efektīvi griešanas dēlīši visiem koka un gatavošanas mīļotājiem.

Apskatīt Continenta

 

 

Neviena virtuve nevar iztikt bez pannas, un, ja jūs gatavojat daudz, tad, iespējams, jums būs vajadzīgas dažādas pannas dažādu veidu maltītēm. Bet, pirms iegādājieties pankūku pannu, grilēšanas pannu un woka ēdienu pannu, sāciet ar universālu pannu, kuras izmērs ir piemērots jūsu ģimenei (vai komplektu, kurā ir divas vai trīs pannas - mazāka panna, lai ceptu olas vai pagatavotu mazu ēdiena porciju, vidēja panna maltītei divām personām un liela panna ģimenes vakariņām).

Izvēlēties pannu

Kā izvēlēties īsto pannu vai pannu komplektu?

Vispirms izlasiet mūsu ceļvedi par pannām, kas palīdzēs iegādāties pannu atbilstoši visām jūsu vajadzībām. Izvēloties pannu, pārdomājiet šādus jautājumus:

 • pannas izmērs (cik cilvēkiem jūs parasti gatavojat)
 • plīts veids (kāda ir jūsu plīts - gāzes, elektrības vai indukcijas; jums noteikti patiks, ja jūsu panna būs piemērota lietošanai cepeškrāsnī)
 • ēdienu veids, ko parasti gatavojat
 • materiāls (iespējams, svarīgākais faktors, kas noteiks, vai jums nepieciešama tērauda vai nepiedegošās virsmas panna)

 

Kādi ir pamata pannu veidi?

Universālās pannas

Universālās pannas ir pieejamas dažādos izmēros un ir izgatavotas no dažādiem materiāliem. Ir pieejamas arī ar nepiedegošu pārklājumu un iegādājamas komplektos.

Izvēlēties universālo pannu

Sautēšanas pannas

Apaļas pannas ar lielu virsmu un augstām malām, ideāli piemērotas sautētiem ēdieniem. Šīm pannām ir garš, izturīgs rokturis un dažkārt arī papildu palīgrokturis otrā pusē.

Izvēlēties sautēšanas pannu

Grilēšanas pannas

Ideālas pannas gaļas vai dārzeņu apbrūnināšanai, ar paceltām malām un līnijām uz pannas dibena, kas nodrošinās īsti “grilēta” ēdiena izskatu.

Izvēlēties grilēšanas pannu

 

Kulina padoms

Pannas ir viens no virtuves pamata elementiem. Ja vēlaties tās izmantot ilgi, ja gribat, lai nepiedegošais pārklājums saglabātos labā stāvoklī un pie tās nepiedegtu ēdiens, ja nevēlaties, lai jūsu panna mainītu savu formu, jums vajadzīga laba panna. Un kas vēl - jums jāsaprot, ka laba panna ir investīcija. Pannu ražošanas procesā liela nozīme ir tehnoloģijām, ražošanas procesam un materiāliem, un tie maksā, tāpēc lielisku pannu par nelielu naudas summu jūs visdrīzāk nevarēsiet iegādāties. Labā ziņa ir tā, ka, iegādājoties augstākās kvalitātes pannu, jūs varēsiet to izmantot gadiem ilgi un jūs vienmēr iepriecinās gatavošanas rezultāti.

 

Gatavs vārīšanai

 

Ir skaidrs, ka ikvienā virtuvē nepieciešams katlu komplekts, bet pareizā izvēle nemaz nav tik vienkārša. Katli arī ir zināms ieguldījums, un, ja ņem vērā to, ka vairums ģimeņu visdrīzāk iegādāsies jaunu automašīnu nekā jaunu katlu komplektu un ka katli kalpos jums vēl daudz gadus, šķiet, ir saprātīgi rūpīgi apsvērt visas pieejamās iespējas.

Izvēlēties katlus

Kā izvēlēties katlu komplektu savai virtuvei?

Ja meklējat katlu komplektu, kas kalpos gadiem ilgi, garantēs lieliskus rezultātus un kurā ir vērts ieguldīt, apskatiet mūsu ceļvedi par katlu iegādi un pirms pieņemat galīgo lēmumu, pārdomājiet šādus jautājumus:

 • kādi un cik katli jums ir vajadzīgi, kā arī, cik lieliem tiem jābūt (augstais katls, zemais katls un mazais katliņš, šķiet, ir absolūtais minimums)
 • katlu materiāls – apsveriet tikai kvalitatīvus un izturīgus materiālus, kas atbilst jūsu izmantotajam plīts tipam un — ja tas jums ir svarīgi — pārbaudiet, vai materiāls/produkts ir piemērots mazgāšanai trauku mašīnā un lietojams cepeškrāsnī (vairāk par pieejamajām iespējām un materiāliem lasiet šeit)
 • katlu īpašības (stikla vāki, iekšējie izmēri, karstumizturīgi rokturi)

Kādi ir svarīgākie katlu veidi?

Šefpavāra nazis

Augstie katli

Lieli katli, kuru augstums parasti ir lielāks par platumu un kas ir piemēroti zupām, buljoniem, makaronu gatavošanai un lielam pārtikas daudzumam.

Izvēlēties augsto katlu

Zemie katli

Piemēroti mazākam dārzeņu vai rīsu daudzumam vai sautētu ēdienu gatavošanai.

Izvēlēties zemo katlu

dārzeņu nazis

Mazie katliņi

Maza izmēra katli ar rokturi mērču pagatavošanai vai neliela ēdiena daudzuma uzsildīšanai.

Izvēlēties mazo katliņu

 

Neviena virtuve nevar iztikt bez elektriskās tējkannas, turklāt tējkannas jau sen vairs nav tikai virtuves piederumi. Tā kā tās vienmēr ir redzamas uz virtuves virsmas, tās ir kļuvušas par virtuves telpas dekorācijām - dizaina priekšmetiem, kurus vienmēr ir prieks aplūkot.

Izvēlēties tējkannu

Kāda veida tējkanna man nepieciešama?

 • Pirmkārt, izvēlieties uzticamu ražotāju jeb zīmolu, kas piedāvā klientu atbalstu un kam ir laba reputācija klientu vidū.
 • Ieguldiet līdzekļus kvalitatīvā tējkannā, kas izgatavota no augstvērtīgiem materiāliem, jo jūs taču nevēlaties katru gadu vai katru otro gadu mainīt savu tējkannu, vai ne?
 • Izvēlieties tilpumu, kas atbilst jūsu vajadzībām, un stilu, kas atbilst jūsu virtuvei.
 • Izvēloties tējkannu, padomājiet par citu mazo virtuves piederumu (blendera, tostera utt.) krāsu vai iegādājieties tējkannu no savas iemīļotākā zīmola virtuves kolekcijas, ar kuru jūs vēlētos papildināt savu virtuvi, piešķirot tai harmonisku un stilīgu izskatu.

Kuras elektriskās tējkannas jūs ieteiktu?

KitchenAid

Amerikas ikona, kas apvieno modernu, praktisku un vintāžas dizainu.

Apskatīt KitchenAid tējkannas

Smeg

Retro dizains, lieliska krāsu palete, pieejamas arī ar temperatūras kontroles funkciju.

Apskatīt Smeg tējkannas

Alessi

Itāļu dizaina tējkannas, kas piesaistīs uzmanību un būs jūsu virtuves zvaigznes.

Apskatīt Alessi tējkannas

 

Vai man nepieciešama tējkanna ar temperatūras kontroli?

Ja ikdienā lietojat galvenokārt vārošu ūdeni un dzerat tikai melno tēju, jums nav vajadzīga tējkanna ar temperatūras kontroli, bet ja esat zāļu uzlējumu vai zaļās un baltās tēju cienītājs, kas jāvāra 70 –90 °C temperatūrā, jums noteikti noderēs tējkanna ar temperatūras kontroles funkciju.

Kāda veida ēdienus iespējams pagatavot cepešpannā?

Tāpat kā katrā virtuvē ir cepeškrāsns, tāpat katrai virtuvei ir vajadzīga cepešpanna vai cits cepeškrāsns trauks. Šāda panna vai trauks jums būs vajadzīgs, lai izceptu gaļu, svētku pīli vai tītaru vai pagatavotu dārzeņu pīrāgus vai lazanju. Atkarībā no tā, cik bieži plānojat gatavot cepškrāsnī, jūs varat izvēlēties dažāda veida cepeškrāsns traukus un pannas, kas pieejami ar vai bez vākiem.

Cepeškrāsns traukiem ir dažādi izmēri, un tie ir izgatavoti no dažāda veida materiāliem. Ja izvēlēsieties čuguna katlus vai augstas kvalitātes nerūsējošā tērauda pannas, varat būt drošs, ka tie kalpos jums gadiem ilgi. Jūs varat iegādāties arī tradicionālās keramikas cepeškrāsns trauku, ko varēs izmantot ne tikai gaļai, zivīm vai dārzeņiem, bet arī kūku gatavošanai, augļu drumstalmaizēm un cita veida desertiem.

Kāda veida cepeškrāsns trauki man nepieciešami?

Cepeškrāsns trauki

Porcelāna un keramikas cepeškrāsns trauki, kas pieejami dažādos izmēros un stilīgās krāsās.

Apskatīt cepeškrāsns traukus

Čuguna katli

Lieliski, kvalitatīvi katli, kas izmantojami uz plīts vai cepeškrāsnī paaudzēm ilgi!

Apskatīt čuguna katlus

Cepešpannas

Pieejamas ar un bez vākiem, dažādos izmēros, bieži ar rokturiem, lai ēdienu varētu pasniegt uzreiz pēc izņemšanas no krāsns.

Apskatīt cepešpannas

 

 

Noderīgi palīgi

 

Virtuves piederumu komplekts ir obligāts katrā virtuvē. To izmanto maisīšanai, cepšanai un vārīšanai. To izmanto gaļas, salātu, makaronu, olu un dārzeņu pagatavošanai. To izmanto, strādājot ar katliem, pannām un virtuves bļodām. Jūs to izmantojat... visu laiku, tāpēc jūsu izvēlētajam virtuves piederumu komplektam jābūt izgatavotam no kvalitatīviem un pārtikai piemērotiem karstumizturīgiem materiāliem un kas vēl - tam labi jāizskatās jūsu virtuvē.

Izvēlēties virtuves piederumus

Kam jābūt virtuves piederumu komplektā?

 • izturīga maisīšanas karote
 • putu karote
 • gaļas dakša
 • (caurumota) apgriešanas lāpstiņa
 • kausiņš

Iegādājieties virtuves piederumu komplektus no zīmoliem, kas specializējas funkcionālu, izturīgu un skaistu virtuves piederumu ražošanā, un izvēlieties tādus piederumus, kas ilgi kalpos un labi izskatīsies jūsu virtuvē!

WMF

Praktiski piederumi visiem virtuves darbiem no Vācijas #1 virtuves produktu zīmola.

Apskatīt WMF virtuves piederumus

De Buyer

Jums patīk koka un nerūsējošā tērauda kombinācija? Izvēlieties tradicionālo franču produkciju!

Apskatīt de Buyer virtuves piederumus

Joseph Joseph

Moderni krāsaini virtuves piederumi, kas izgatavoti no karstumizturīga neilona.

Apskatīt Joseph Joseph

Kulina padoms

Moderni virtuves piederumu komplekti parasti ir iegādājami komplektā ar glītu statīvu, trauku vai plauktu, kas padara to glabāšanu un izmantošanu vienkāršu un praktisku. Tie ir izgatavoti no karstumizturīgiem, veselībai drošiem materiāliem, un tiem ir smagi rokturi un integrēti turētāji, lai jūsu virtuves virsma vienmēr būtu tīra.

 

Sastāvdaļu sajaukšanai, marinēšanai, pārtikas mazgāšanai, ēdiena uzglabāšanai un makaronu vai dārzeņu notecināšanai jums būs nepieciešama virtuves bļoda un sietiņš - neaizstājams komplekts, kas jums būs nepieciešams katru dienu, veicot arī pašus vienkāršākos virtuves darbus. Virtuves bļodas ir pieejamas dažādos izmēros atbilstoši dažādiem sastāvdaļu daudzumiem. Modernām virtuves bļodām ir mērījumu skalas, neslīdošas pamatnes un kādreiz arī praktiski rokturi. Ja jūs iegādājaties bļodiņu komplektu, tās būs saliekamas viena otrā un ietaupīs vietu jūsu virtuves skapjos. Katrā, arī minimālisma stilā ieturētā, virtuvē nepieciešams arī virtuves sietiņš – arī tad, ja sarežģītākais ēdiens, ko gatavojat, ir spageti ar Boloņas mērci. Izvēlieties labi veidotu, izturīgu ergonomiskas formas sietiņu, kas ir pieskaņots jūsu izlietnei (vēlams ar rokturiem un kājām)!

Ko izvēlēties?

WMF

Modernas nerūsējošā tērauda virtuves bļodas un sietiņi minimālisma stilā ieturētiem interjeriem.

Apskatīt WMF bļodas

Koziol

Krāsainās 100% ilgtspējīgā zīmola Koziol bļodas un sietiņi.

Apskatīt Koziol sietiņus

Brabantia

Īpaši krāsainas virtuves bļodas ar mērskalu, kas neaizņems daudz vietas.

Apskatīt Brabantia

Vai man virtuvē tiešām nepieciešams rokas blenderis?

Rokas blenderis neaizņems daudz vietas jūsu virtuves atvilktnēs, bet atvieglos un paātrinās ēdiena pagatavošanu, ietaupīs jums daudz pūļu, ļaus tikt galā arī ar pašām sarežģītākajām receptēm un pagatavot daudzus garšīgus ēdienus un dzērienus. Pagatavojiet krēmzupas, zīdaiņu ēdienu, smūtijus, humusu, augu čutniju vai pesto dažu sekunžu laikā! Un, pateicoties papildu piederumiem, ar to var arī sakult krēmu vai olu baltumus. Modernie rokas blenderi bieži vien iegādājami komplektā ar nelielu smalcinātāju un papildu krūzi, kas dod vēl lielākas iespējas. Tāpēc, ja vēl domājat, vai jums ir vajadzīgs rokas blenderis, atbilde ir - jā! Tas būs vajadzīgs visur un vienmēr!

 

Kādu rokas blenderi iegādāties?

Ja vēlaties uzzināt, kāda veida rokas blenderī ir vērts ieguldīt, apskatiet mūsu sagatavoto noderīgāko funkciju sarakstu un izvēlieties blenderi, kas atbilst jūsu vajadzībām! Kādas funkcijas, piederumus un īpašības piedāvā modernie roku blenderi?

 • jaudīgs motors
 • vairāki ātruma iestatījumi
 • pulsa and turbo funkcija
 • nerūsējošā tērauda asmeņi
 • papildu piederumi, piemēram, putotājs, smalcinātājs un mērkrūze
 • slaida forma, kompakts dizains

Ko mēs iesakām?

Bamix

Leģendāras ierīces, ko izgatavojis 1953. gadā dibināts Šveices uzņēmums, kas specializējas roku blenderu ražosānā.

Apskatīt Bamix mikserus

KitchenAid

Ikonisks dizains, augsta kvalitāte, dažādas iespējas, kas atbilst dažādu pavāru vēlmēm.

Apskatīt KitchenAid mikserus

Tefal

Praktisks palīgs ikvienā virtuvē.

Apskatīt Tefal mikserus

Vai man virtuvē tiešām nepieciešama kūku panna?

Īpaši notikumi, brīvdienas, ģimenes tikšanās, romantiskas vakariņas, vakari uz dīvāna garās ziemas dienās, nedēļas nogales un... visi tie citi brīži, kuros saldākai dzīvei nepieciešams kūkas gabaliņš. Jā, katrā virtuvē noteikti ir vajadzīga tortes jeb kūku panna!

Ieguldiet līdzekļus kvalitatīvā nepiedegošā kūku pannā, kas kalpos jums vairākas paaudzes! Izvēloties šo pannu, padomājiet par to, kāda veida kūkas cepsiet visbiežāk vai visvairāk. Ja esat dzimšanas dienas kūku meistars, izvēlies apaļu tortes pannu. Ja esat tas, kurš vienmēr cep Lieldienu kēksu, iegādājieties tradicionālo kēksa pannu, bet ja jums laiku ik laikam vienkārši sagribas pašgatavotas kūkas gabaliņu, iegādājieties universālu, taisnstūrveida pannu vai maizes pannu, ko varēsiet izmantot arī maizes vai pastētes cepšanai.

Apskatīt kūku pannu piedāvājumu

tmp

Marcels Vargaeštoks, Chefparade pavāru skolas īpašnieks

Vai ir vērts ieguldīt virtuves pamata piederumos? Jā!

Ņemot vērā to, ka virtuves pamata piederumus jūs izmantosiet ikdienas virtuves darbu veikšanai – ēdienu gatavošanai, cepšanai, vārīšanai, grilēšanai, sautēšanai un citiem kulinārijas uzdevumiem, ir vērts tajos ieguldīt, jo nevienam taču nepatīk katru gadu vai reizi divos gados mainīt virtuves piederumus, vai ne? Tā vietā, lai nopirktu desmitiem lētus, bieži vien nevajadzīgus piederumus, investējiet šajos virtuves pamata piederumos, kas padarīs jūsu dzīvi virtuvē tik daudz vieglāku!