Alessi

Itāļu dizaina sapņu fabrika "Alessi" jau vairāk nekā 100 gadus piešķir ikdienišķajam neikdienišķīgumu, radot interesantus, estētiskus, funkcionālus un iekārojamus produktus. Šī iemesla dēļ daudzi kļūst par dizaina ikonām, kuras ātri vien iemīlēsiet!
350 items total
Augsts trauks MAMI 20 cm, nerūsējošs tērauds, Alessi ALSG10020
Blenderis PLISSE 1,5 l, pelēks, Alessi
185 €
ALMDL09G
Deserta šķīvis COLOMBINA, 24 cm, Alessi
25 €
ALFM105
Espresso aparāts LA CONICA, 150 ml, Alessi
265 €
AL900023
Espresso aparāts LA CONICA, 150 ml, zils rokturis, Alessi AL90002100
Filtra kafijas aparāts PLISSÉ 1,5 l, balts, Alessi ALMDL14W
Filtra kafijas aparāts PLISSÉ 1,5 l, pelēks, Alessi ALMDL14G
Katla vāks EDO 14 cm, nerūsējošs tērauds, Alessi ALPU20014
Pārtikas kastīte SNACKMOBILE, 2 nodalījumi, zila, Alessi ALSA06LAZ
Pusdienu šķīvis COLOMBINA 31 cm, Alessi
35 €
ALFM101
Salātu bļoda ALL-TIME 1,63 l, 20 cm, balta, Alessi
32 € –10 %
28,80 €
ALAGV293820
Salātu bļoda ALL-TIME 3,15 l, 24 cm, balta, Alessi
46 € –10 %
41,40 €
ALAGV293825
Servēšanas bļoda MAMI 14,5 cm, Alessi
Outlet
25 € –25 %
18,75 €
ALSG5354
Servēšanas šķīvis PLATEBOWLCUP 36 x 25 cm, Alessi ALAJM2822
Up
More products

ALESSI – Itāļu sapņu fabrika

Alessi zīmola vēsture

Alessi ir itāļu zīmols, kuru 1921. gadā dibināja skārda apstrādes darbinieks Džovanni Alessi Anghini (Giovanni Alessi Anghini). Jau no paša sākuma produkti, kas radīti galvenokārt, auksti apstrādājot metālus, bija pazīstami to augstās kvalitātes, prasmīgās meistarības, ideālas apdares, modernu izskata, radošuma un inovāciju dēļ. Pirmie rūpnieciski, bet tajā pašā laikā dekoratīvie izstrādājumi, piemēram, tērauda augļu grozi un bļodas, tika ražoti jau 1945. gadā, un tieši šajā laikā ALFRA (Alessi FRAtelli) sāka strādāt sadarbībā ar neatkarīgiem dizaineriem. Alessi produktus joprojām izgatavo Itālijāspaugsti kvalificēti amatnieki rūpnīcā Krusinallo, Omegnā.

Alessi misija un vīzija

Alberto Alessi, dibinātāja mazdēls savulaik sacīja, ka "patiesam dizaina darbam ir jāmudina cilvēki, jānodod emocijas, jāatstāj atmiņas, jāpārsteidz un jāiet pretrunā ar kopējo domāšanu". Viņš bija tas, kurš ietekmēja to, kā Alessi domā par dizainu un kurš noteica tā misiju. "Alessi" radošās izpausmes atspoguļojas reālos mājas objektos, kas spēj piepildīt sapņus un apmierināt cilvēku vēlmes. Domājams, ka tā ir sapņu fabrika, kas padara parasto īpašu . Paredzēts, ka tā produkti atspoguļo laimes un mākslas nepieciešamību. Taču "Alessi" ir ne tikai sapņu fabrika, tā ir sava veida lietišķo mākslas rūpniecisko pētījumu laboratorija.

Slaveni dizaineri un sadarbības

Kad Alberto Alessi pievienojās uzņēmumam 1970. gadā, viņš skaidri pateica, ka vēlas ražot objektus, kas bija ne tikai funkcionāli, bet arī spēj apmierināt cilvēku vajadzību pēc mākslas un dzejas. Tas ir tad, kad Alessi sāka savu sadarbību ar Salvadoru Dalī (Salvador Dalí) un vēlāk ar tādiem slaveniem dizaineriem kā Ettore Sottsass, Ričards Sapers (Richard Sapper), Ahills Kastiljoni (Achille Castiglioni) un Alesandro Mendini (Alessandro Mendini), kuri palīdzēja pāreveidot uzņēmumu par sapņu fabriku, kā to iedomājies Alberto.

Gadu gaitā daudzi slaveni mākslinieki un dizaineri ir nolēmuši strādāt Alessi, ieskaitot tādas dizaina zvaigznes kā Zaha Hadīda (Zaha Hadid), Aldo Rossi, Toyo Ito, Marsels Vanders (Marcel Wanders), Mirjama Mirri (Miriam Mirri), Maikls Greivss (Michael Graves), and Filips Starks (Philippe Starck).

Materiāli un kvalitāte

Lielākā daļa Alessi izstrādājumu ir radīti apstrādājot aukstos metālus (nerūsējošo tēraudu, varu, misiņu un niķeli), taču tā katalogā ir iekļauti arī daudzi citi materiāli, piemēram, koks, porcelāns, stikls un plastmasa. Visi materiāli un procesi atbilst stingriem kvalitātes standartiem, tie ir mūžīgi un eleganti, un tajos nav kompromisu starp rūpnieciskās ražošanas tehnoloģisko sarežģītību un uzmanību detaļām, kas raksturīgas mākslai un meistarībai.

Produkti un dizaina ikonas

Alessi ir slavens ar saviem saimniecības un virtuves piederumiem – funkcionāliem, skaistiem un stilīgiem izstrādājumiem, kas var būt gan noderīgi, gan dekoratīvi. Katalogā ir virtuves piederumi, galda piederumi, stikla trauki, galda piederumi, kafija un amp; tējas un bāra piederumi, kā arī dekoratīvi priekšmeti viesistabai un funkcionāli vannas istabas izstrādājumi.

Starp populārākajiem Alessi produktiem ir tādas dizaina ikonas kā:

Kur atrast Alessi produktus?

Daudzus "Alessi" produktus var apskatīt pazīstamos muzejos visā pasaulē, piemēram, Pompidū centrā, Viktorijas un Alberta muzejā un Modernās mākslas muzejā. Tos var pamanīt arī dažādos dizaina un interjera žurnālos. Patiesībā ir grūti atrast tādu, kurā nebūtu neviena no fotoattēlos redzamajiem Alessi produktiem! Slavenās itāļu sapņu fabrikas virtuves izstrādājumus var redzēt arī filmās. Parastie cilvēki un slavenības tos mīl, un tie ir ideālas dāvanas dizaina cienītājiem, kā arī ideālas kāzu dāvanas.