Riedel

"Riedel" ir vācu stikla ražotājs ar 250 gadu ilgām tradīcijām. Tā unikālās šķautņu un vīna glāzes, un karafes iepriecinās jūsu viesus un kļūs par visskaistāko jūsu galda dekorāciju - gan ikdienā, gan īpašos gadījumos!
97 items total
Karafs RIEDEL
KULINA WEEKEND Outlet
189 € –30 %
Karafs RIEDEL
Pieejams (1 pcs)
132 €
RD201502
Raga karafe Riedel
KULINA WEEKEND
520 € –15 %
Raga karafe Riedel
Pieejams (1 pcs)
442 €
RD201402
Up
More products

"Riedel" - 265 gadi un 11 nevainojamas stikla mākslas paaudzes

Ja esat vīna cienītājs (-a) vai stikla trauku cienītājs (-a), jums sagādās prieku lasīt stāstu par "Riedel" zīmolu. Drīz jūs atklāsiet, ka tas ir ne tikai stāsts par pašu zīmolu, bet arī par stikla meistarību un vīna glāzēm, tāpēc pārliecinieties, ka to zināt, pirms klājat galdu vakariņām ar draugiem, ar vīnu un skaistām vīna glāzēm no "Riedel".

Rīdelu dzimtas un stikla izgatavošanas vēsture

Uzņēmuma "Riedel" vēsturi aizsāka Johans Kristofs Rīdels (Johann Christoph Riedel), vecvectēvs Rīdels (dzimis 1673. gadā), kurš ceļoja pa Eiropu kā stikla tirgotājs. Viņa mazdēls Johans Leopolds Rīdels (Johann Leopold Riedel)1756. gadā bija izveidojis pirmo stikla rūpnīcu Bohēmijā, tādējādi iedibinot ģimenē stikla darīšanas tradīciju. Antons Leopolds Rīdels (Anton Leopold Riedel) (1761-1821) paplašināja uzņēmējdarbību un pārveidoja produktu klāstu tā, lai tas vairs nekoncentrētos uz plakanu stiklu, bet daudz vairāk uz luksusa izstrādājumiem. Viņa dēls Francs Ksavers Antons Rīdels (Franz Xaver Anton Riedel) (1786-1844) bija slavens gravieris un stikla griezējs (un viņa darbi mūsdienās ir ļoti pieprasīti izsolēs), un viņš bija pirmais, kurš izkausēja dažādu krāsu stiklus: divas dienasgaismas krāsas - dzelteno un zaļo. Nākamās Rīdelu ģimenes paaudzes attīstīja uzņēmējdarbību. Tomēr tas bija Valters Rīdels (Walter Riedel) (1895–1974) kurš pārstāv gan uzņēmuma bohēmisko pagātni, gan jaunas nākotnes sākumu Austrijā.

1956. gadā jaunais Rīdela stāsts aizsākās Kufšteinā, Austrijā, kur (ar Svarovski ģimenes atbalstu) Valters Rīdels pārņēma grūtībās nonākušo Tiroles stikla rūpnīcu. Tika nodibināts ar rokām pūstā stikla ražošanas uzņēmums tāpat kā iepriekš Bohēmijā.

Rīdela vīna stāsts

Klauss Jozefs Rīdels (Claus Josef Riedel) (1925–2004) bija izcils vizionārs, kurš izgudroja vīnam piemērotu vīna glāzi. Viņš bija pirmais stikla vēsturē, kurš spēja noteikt glāzes formas, izmēra un malas diametra mijiedarbību optimālai vīna baudīšanai. Viņa glāzēm bija gara kājiņa un gludas, nedekorētas, plānas formas, kas 1950. un 1960. gados tika apbalvotas ar daudzām dizaina balvām. Tāpēc viņu dēvēja par "modernās vīna glāzes tēvu".

Pirmā vīna baudīšanai veltītā līnija, kas mūsdienās pazīstama visā pasaulē ar nosaukumu Sommeliers , tika ieviesta 1973. gadā, padarot uzņēmumu "Riedel" par neapšaubāmu līderi stikla trauku ražotāju pasaulē. 1986. gadā līdz ar vēsturē pirmo mašīnu izgatavoto glāzi RIEDEL sāka attīstīt funkcionālās vīna glāzes filozofiju, kas kļuva par pieejamu cenu un kļuva plaši pazīstama visā pasaulē. 1949. gadā dzimušais Georgs Rīdels uzņēmumu tālāk attīstīja 2004. gadā pārņemot Vācijas uzņēmumu Nachtmann, un šodien Riedel ar 97% eksporta līmeni ir pasaules līderis funkcionālo briļļu ražošanā.

"Riedel" pašreizējais produktu piedāvājums un dizains

Georgs Rīdels ir pārliecināts, ka smalki izstrādāta glāzes forma uzlabo visu aromātisko dzērienu uztveri, un viņš ir veidojis daudzas funkcionālas glāzes dažādiem alkohola veidiem, un katra no tām ir paredzēta, lai uzlabotu konkrētu dzērienu dzeršanas baudu.

Tomēr viņš turpina pārkāpt tradicionālo glāžu un karafes formu robežas, piedāvājot "Riedel" klientiem izcilus glāžu komplektus ar dažādām, elegantām un izsmalcinātām formām. Pārsteidzošs dizains dažādām vīna glāžu kolekcijām un cita veida glāzēm, kā arī vīna karafem ir zīmola iezīme.

Patiesībā "Riedel" vīna karafes formas ir tik pievilcīgas, ka tās tika iekļautas 2022. gada Netflix grāvējā "Glass Onion"!