Tvaika katli

6 items total

Tvaika plītis - veselīgs un ērts gatavošanas veids

Kādas ir ēdiena pagatavošanas tvaicējot priekšrocības?

tvaicētājs, saukta arī par tvaicētāju, ir neliela virtuves ierīce, kas, izmantojot tvaika siltumu, gatavo vai gatavo dažādus ēdienus, turot ēdienu slēgtā traukā, lai novērstu tvaika izplūdi.

Gatavošana tvaicējot ir ātra, viegla, viegla, ar zemu tauku saturu un zemu kaloriju daudzumu, kas saglabā uzturvielas ēdienā un ko izmanto dažādu ēdienu pagatavošanā. Viena no labi zināmajām tvaicēšanas priekšrocībām ir tā, ka tas ir barojošs gatavošanas paņēmiens, kas saglabā vitamīnus un minerālvielas, kā arī citas uzturvielas. Tā ir ēdiena gatavošanas metode ar zemu tauku saturu un zemu kaloriju daudzumu, jo netiek izmantota eļļa vai tauki. Salīdzinājumā ar vārīšanu vai cepšanu tvaicēšana ir arī ātra un vienkārša gatavošanas metode. Tā piedāvā gatavošanas tehniku, kas nav saistīta ar rokām, lai jūs varētu nodarboties ar citām aktivitātēm, kamēr ēdiens tiek gatavots.

Visbeidzot, tā kā šīs plītis ēdienam nepievieno nekādas papildu garšas, tās palīdz izcelt dabiskās pārtikas produktu, piemēram, dārzeņu, garšas.

Vietnē Kulina atradīsiet arī tvaika katlus un ieliktņus.

Kādus ēdienus var gatavot tvaicētājs?

Visbiežāk tvaikā gatavotie ēdieni ir dārzeņi, gaļa, jūras veltes un ciete, piemēram, tvaicētas bulciņas. Tā vietā, lai gatavotu cietākus ēdienus, piemēram, steiku, labāk pagatavojiet maigas olbaltumvielas, piemēram, liesu zivju fileju un vistas krūtiņas bez ādas un kauliem.

Daži augļi, piemēram, persiki un bumbieri, arī ir ideāli piemēroti vārīšanai tvaikā, lai pagatavotu vārītu augļu kompotu vai mājās gatavotu bērnu pārtiku.

Kā iztīrīt un notīrīt tvaicētājs?

Tā kā ēdiena pagatavošanā, izmantojot tvaicētāju, nav jālieto eļļas vai mērces, tā tīrīšana ir ļoti vienkārša. Visus noņemamos tvaicēšanas traukus, paplātes un vākus, izņemot bambusa tvaicēšanas traukus, var tīrīt ar rokām vai trauku mazgājamajā mašīnā saskaņā ar ražotāja norādījumiem. Pirms tīrīšanas pārliecinieties, ka tvaikonis ir izslēgts un atdzisis.

Minerālvielu koncentrācija ūdenī izraisa to, ka dažas tvaicētāja sastāvdaļas reizēm sāk šķist duļķainas, un tās nav iespējams noņemt, veicot parasto tīrīšanu. Lai noņemtu no tvaika tvaika nosēdumus, iepildiet to ar balto etiķi, nevis ūdeni, un rūpīgi izskalojiet.

Portālā Kulina ir pieejamas vairākas citas elektroierīces, tostarp fritieri, rīsu plītis, vakuuma plītis u. c. Pārbaudiet tos!