Pirkstu aizsargi

Pirkstu aizsargi - drošai griešanai

Pirkstu aizsargi griešanai ir gudri virtuves rīki, kas aizsargā jūsu pirkstus, kad griežat, griežat vai maļat. Lai gan profesionāli pavāri reti izmanto pirkstu aizsargus, tie var būt noderīgi:

  • iesācēju pavāri
  • restorānu/ēdinātavu vai bistro darbinieki, kur jāsasmalcina daudz ēdiena
  • bērni, kuri vēlas gatavot kopā ar vecākiem vai patstāvīgi
  • seniori, kuri vēlas būt neatkarīgi un gatavot paši
  • cilvēki ar fizisku invaliditāti

Kā darbojas pirkstu aizsargi griešanai?

Pirkstu aizsargiem ir dažādas formas un izmēri, un tie ir izgatavoti no dažādiem materiāliem - parasti no tērauda vai plastmasas. Dažas no tām tiek uzliktas tikai uz pirkstu galiem (atsevišķi uz katra pirksta), bet dažas aizsargā visus pirkstus/kaulus vienlaicīgi.

Pirkstu aizsargu parasti nēsājat uz vidējā un rādītājpirksta, bet pārējiem pirkstiem ir brīva kustība. Pirkstu vairoga gals noturēs griezto ēdienu vietā. Pateicoties pirkstu aizsargam, naža asmens nekad nepieskaras pirkstiem, tādējādi pasargājot lietotāju no iegriešanās.

Kā šefpavāriem nenogriezt pirkstus?

Profesionāliem pavāriem ir īpaša griešanas tehnika, kas ļauj aizsargāt pirkstus. Viņi tur roku naga spīlēs ar apakšā savilktiem pirkstu galiem un pieskaras nažam ar pirmo pirkstu kauliņu. Maza pirkstiņa un īkšķa pirkstiņš tur ēdienu, un visa roka kustas atpakaļ, bet griešanas laikā ar griešanas roku seko tam ar nazi. Lai iegūtu precīzākus norādījumus, skatiet filmas vietnē YouTube.