Centrifūgas sulu spiede

1 items total
Sulu spiede 2SP ZC150838, 150 W, melna/sarkana, Tefal TEFZC150838

Centrbēdzes sulu spiestuves - ātrs un vienkāršs veids, kā iegūt dienas devu augļu un dārzeņu

Kādas ir priekšrocības, izmantojot centrbēdzes sulu spiestuves?

Mūsdienu straujajā dzīves ritmā veselīga dzīvesveida uzturēšana ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Un kas gan var būt labāks, ja ne regulāra svaigu, barojošu sulu lietošana?

Iepazīstinām ar centrbēdzes sulu spiedeņiem - modernu virtuves ierīci, kas radīta ātrai un efektīvai sulu iegūšanai. Vietnē Kulina, jūs varat iegādāties šīs DIY ierīces no pazīstamiem ražotājiem. Tie var būt lielisks veids, kā iegūt dienas devu augļu un dārzeņu.

Centrbēdzes sulu spiestuves ir izgatavotas tā, lai tās būtu diezgan viegli lietojamas. Jums tikai jāievieto augļi un/vai dārzeņi padeves piltuvē, un sulu spiede pati parūpēsies par pārējo. Atšķirībā no lēnajiem sulu spiedelementiem jūs varat pagatavot glāzi sulas tikai dažu minūšu laikā, pateicoties tās ātrumam.

Turklāt tās ir pavisam vienkārši tīrāmas, un ar tām var pagatavot sulu no dažādiem augļiem un dārzeņiem, tostarp zaļajiem zaļumiem, citrusaugļiem un cietajiem dārzeņiem. Galvenās detaļas var izņemt un ievietot trauku mazgājamajā mašīnā tīrīšanai.

Kāda ir atšķirība starp lēnām sulu spiedei paredzētajām sulu spiedei un centrbēdzes sulu spiedei paredzētajām sulu spiedei?

Lēnās sulu spiedeles un centrbēdzes sulu spiedeles ir divi izplatīti sulu spiedeļu veidi, un katram no tiem ir savas funkcijas un priekšrocības komplekts Šeit ir izklāstītas galvenās atšķirības starp tām:

1. Ātrums:

 • Centrbēdzes sulu spiede: Šīs sulu spiestuves darbojas ar lielu ātrumu, parasti no 3000 līdz 16 000 apgriezienu minūtē (apgriezienu minūtē). Ātri rotējošais nazis sulu spiedei paredzētajā kamerā sasmalcina augļus un dārzeņus, izspiežot sulu ar centrbēdzes spēku.
 • Lēnās sulu spiešanas sulu spiede (mastičējošās sulu spiede): Lēnās sulu spiedeles darbojas ar daudz mazāku ātrumu, parasti no 40 līdz 160 apgriezieniem minūtē. Tajos sulas ieguvei izmanto lēnu smalcināšanas vai malšanas mehānismu, tādējādi sulas spiešanas process ir lēnāks un saudzīgāks.

2. Sulas kvalitāte:

 • Centrbēdzes sulu spiede: Augsta ātruma griešanās var radīt siltumu un sulā var nonākt vairāk gaisa, kas var izraisīt nedaudz mazāku uzturvielu saglabāšanos un ātrāku oksidāciju. Centrbēdzes sulu spiestuvēs iegūtā sula bieži vien nav tik gluda un laika gaitā var atdalīties.
 • Lēnās sulu spiedeles: Lēnāks un pārdomātāks sulas spiešanas process mastičējošās sulu spiešanas mašīnās rada mazāk karstuma un oksidācijas, kā rezultātā sulā saglabājas vairāk uzturvielu, tā iegūst labāku krāsu un gludāku konsistenci. Lēnās sulu spiedeles ir pazīstamas ar to, ka tajās fermentus, vitamīnus un antioksidantus saglabā labāk nekā centrbēdzes sulu spiedeļos.

3. Daudzpusība:

 • Centrbēdzes sulu spiede: Šīs sulu spiedeles parasti ir labāk piemērotas lielāku un mīkstāku augļu un dārzeņu, piemēram, ābolu, burkānu un gurķu, sulas spiešanai.
 • Lēnās sulu spiedeles: Lēnās sulu spiedeles ir daudzpusīgākas un spēj apstrādāt plašāku produktu klāstu, tostarp lapu zaļumus, kviešu zāli un garšaugus, kā arī cietākus augļus un dārzeņus.

4. Trokšņi:

 • Centrbēdzes sulu spiede: Centrbēdzes sulu spiede darbojas ar lielu ātrumu, tāpēc tās darbības laikā mēdz būt trokšņainākas.
 • Lēnās sulu spiedeles: Lēnās sulu spiede darbojas ar mazāku ātrumu, tāpēc darbojas klusāk.

5. Sulas iznākums:

 • Centrbēdzes sulu spiede: Šajās sulu spiestuvēs sula tiek spiesta salīdzinoši ātri, taču ekstrakcijas process var nebūt tik efektīvs, tāpēc sulas ieguve var būt mazāka, jo īpaši no zaļajiem lapu dārzeņiem.
 • Lēnās sulu spiedeles: Lēnās sulu spiedeles parasti ir efektīvākas sulas ieguvē no dažādiem produktiem, un to rezultātā bieži vien tiek iegūts lielāks sulas daudzums.

6. Cena:

 • Centrbēdzes sulu spiede: Parasti centrbēdzes sulu spiestuves ir pieejamākas, salīdzinot ar lēnajām sulu spiestuvēm.
 • Lēnās sulu spiedeles: Lēnās sulu spiedeles parasti ir dārgākas, jo tajās ir uzlabotas tehnoloģijas un augstāka sulas kvalitāte.

Kopumā izvēle starp centrifūgas sulu spiede un lēnai sulu spiedei (masticēšanai) ir atkarīga no jūsu prioritātēm. Ja jums ir svarīgs ātrums un rentabilitāte un galvenokārt plānojat spiest sulu no lielākiem augļiem un dārzeņiem, piemērota varētu būt centrifūgas sulu spiede . Tomēr, ja meklējat augstāku sulas kvalitāti, labāku uzturvielu saglabāšanu un iespēju spiest sulu no plašāka produktu klāsta, sulu spiede būtu labāka izvēle.

Kā kopt centrifūgas sulu spiede?

Centrbēdzes sulu spiestuves ir diezgan vienkārši kopt, un šeit ir dažas no lietām, ko varat darīt, lai pagarinātu to ilgmūžību un uzturētu tos labā darba kārtībā.

 • Vissvarīgākais, kas jādara, lai uzturētu sulu spiedi tīru un labā darba kārtībā, ir tīrīt to pēc katras lietošanas reizes. Vienkārši atvienojiet sulu spiedei kontaktdakšu, izņemiet visus noņemamos komponentus un nomazgājiet tos ar tekošu ūdeni, lai atbrīvotos no jebkādām ievērojamām pārtikas daļiņām.
 • Notīriet sulu spiešanas sietu. Sulu spiede, kas atdala sulu no mīkstuma, ir sulu siets, un ir svarīgi šo daļu bieži slaucīt, lai noņemtu uzkrātās pārtikas daļiņas.
 • Vēl viena daļa, par kuru rūpīgi jārūpējas, ir motora korpuss. Tā ir sulu spiedmašīnas sastāvdaļa, kurā atrodas motors, un ir ļoti svarīgi to regulāri tīrīt ar mitru drānu.
 • Visbeidzot, kad sulu spiedi neizmantojat, ir svarīgi uzglabāt sulu spiedi sausā vietā. Tas samazinās iespēju, ka sulu spiede sarūsēs vai tajā parādīsies pelējums.

Ja meklējat vēl vairāk iedvesmas sulu pagatavošanai, varat iegādāties arī elektriskās sulu spiestuves, lēnās sulu spiestuves, manuālās citrusaugļu sulu spiestuves vai kokteiļu pagatavošanas ierīces.