Virtuves tīrīšana un organizēšana

caj

Kā iztīrīt un sakārtot virtuvi - 6 praktiski padomi un labākie produkti efektīvi organizētai virtuvei

Ja vēlaties, lai jūsu virtuve būtu funkcionāla, lietotājam draudzīga un viegli tīrāma, ļoti svarīga ir virtuves organizēšana. Plānojot virtuves tīrīšanu un vēlaties, lai jums nepieciešamie priekšmeti vienmēr būtu pie rokas un tieši tur, kur tiem jābūt, jums jāievēro daži organizēšanas pamatprincipi un jāiegādājas nepieciešamie piederumi. Šajā ceļvedī jūs atradīsiet detalizētus norādījumus, kā tīrīt virtuvi un izvēlēties praktiskus un izturīgus, bet arī stilīgus piederumus efektīvākai virtuves organizēšanai.

Ko jūs uzzināsiet šajā iepirkšanās ceļvedī: 

1/ Kā tīrīt virtuvi? Detalizēti norādījumi.
2/ Modernas atkritumu tvertnes
3/ Virtuves virsmu organizēšana
4/ Virtuves skapīšu un atvilktņu organizēšana
5/ Pārtikas uzglabāšana - pieliekamā un pārtikas krājumu organizēšana
6/ Izlietnes zonas organizēšana
7/ Virtuves tekstils

 

 • Atbrīvojiet vietu savā virtuvē un, kamēr to darāt… esiet stingri pret sevi, esiet kā sliktie policisti - bez vainas sajūtas un pārmetumiem. Atbrīvojieties no sentimentālām lietām un izmetiet visu, ko neesat lietojuši pēdējā gada laikā! Jūsu virtuvē vienmēr jābūt sajūtai, ka tajā nav nekā lieka. Tas atvieglos ikdienas ēdiena gatavošanu un palīdzēs izbaudīt laiku virtuvē. Tāpēc, ja vēlaties veikt pavasara tīrīšanu, vispirms izņemiet visu no virtuves skapjiem un atvilktnēm. Paņemiet katru priekšmetu rokās un izlemiet, vai to paturēt vai nē.
 • Izlemiet, kā lietas būs sakārtotas virtuves skapjos un atvilktnēs. Lai to izdarītu, ņemiet vērā “efektivitātes” principu. Novietojiet virtuves piederumus tur, kur tie būs viegli sasniedzami brīdī, kad tie jums būs vajadzīgi. Vispārīgs noteikums ir panākt, lai lietas, ko izmantojat visvairāk, būtu acu līmenī, bet lietas, ko izmantojat retāk, atrastos tālāk vai augstāk.

 

 • Kārtojiet virtuvi pa zonām:
  1. ZONA: ikdienas šķīvji, bļodiņas, pamata glāzes, krūzītes un virtuves piederumi (viegli sasniedzami, atrodas tuvu trauku mašīnai, ja iespējams)
  2. ZONA: ēdiena gatavošanai nepieciešamie rīki un piederumi – katli, pannas, dēlīši, lāpstiņas, koka karotes, salātu bļodas, garšvielas (tuvu cepešplītij un krāsnij)
  3. ZONA: pārtikas krājumi vai izvelkamie uzglabāšanas risinājumi – sausā pārtika, garšvielas, lielākas virtuves ierīces, kas nav nepieciešamas ikdienā
  4. ZONA: atkritumu tvertne un izlietnes zona – atkritumu risinājumi, tīrīšanas piederumi, trauku mazgāšanas piederumi un citas lietas ap izlietni
  5. ZONA: tējas un kafijas zona: tēja un kafija, kā arī to piederumi jātur blakus tējkannām, krūzītēm un tasītēm
  6. ZONA: eleganti trauki, servēšanas paplātes, stikla trauki un bāra piederumi, ko parasti izmantojat, uzņemot viesus. Ja iespējams, šīs lietas glabājiet citā mājas vietā (piemēram, ēdamistabā vai dzīvojamajā istabā)

 • Ieberiet graudaugus, cepšanas sastāvdaļas, makaronus, rīsus, uzkodas un citus sausos ēdienus caurspīdīgos pārtikas traukos,grozos vai cita veida virtuves traukos. Tā jūs iegūsiet vairāk vietas, šie produkti labāk saglabāsies, kā arī jūs varēsiet tos redzēt un ātrāk atrast nepieciešamās sastāvdaļas. 
 • Izmantojiet atvilktņu organizētājus un sadalītājus, dažāda veida virtuves organizētājus, skapīšu un pieliekamā durvis, ierīkojiet pakaramos un āķīšus, izmantojiet sienas un durvis, lai jūsu virtuves lietas būtu ne tikai ļoti kārtīgas, bet arī ļoti ērti sasniedzamas.
 • Ievērojiet virtuves tīrīšanas plānu – attiecībā uz virtuves uzkopšanu, vienmēr ievērojiet vienkāršu un vienmēr vienu un to pašu tīrīšanas plānu. Piemēram: notīrīt darbvirsmas un galdu, nomazgāt traukus/salikt tos trauku mazgājamajā mašīnā, notīrīt plīts virsmu, noslaucīt letes, iztīrīt izlietni un iznest atkritumus. Sarežģītākus darbus, piemēram, grīdas slaucīšanu, tējkannu vai virtuves atvilktņu tīrīšanu, var ieplānot konkrētās nedēļas vai mēneša dienās.

 

Virtuves atkritumu organizēšana vienmēr ir bijis liels izaicinājums, taču tagad, apzinoties atkritumu šķirošanas ietekmi uz vidi, tā ir kļuvusi vēl izaicinošāka. Taču šajā ziņā jums palīdzēs kvalitatīvu atkritumu tvertņu ražotāji – šīs atkritumu tvertnes būs ne tikai izturīgi un praktiski, bet arī stilīgi virtuves interjera aksesuāri.

Kur glabāt atkritumu tvertni?

Parasti atkritumu tvertni glabā zem izlietnes, kas ir lielisks risinājums mazām virtuvēm vai nelielām ģimenēm. Tomēr, ja vēlaties šķirot atkritumus, ja ģimenei ir daudz atkritumu vai ja jums ir liela virtuve, varat turēt atkritumu tvertni arī ārpus mājas. Taču arī, ja miskaste jātur telpās, nav iemesla raizēm! Modernas atkritumu tvertnes izskatās lieliski un reizēm pat neatgādina atkritumu tvertni.

Kāda veida atkritumu tvertnes ir pieejamas?

Kulina piedāvā plašu atkritumu tvertņu klāstu, ko ražo viens no pasaules slavenākajiem virtuves produktu ražotājiem Brabantia. Brabantia specializācija ir praktiski un eleganti mūdienīgu māju produkti, tostarp atkritumu apsaimniekošanas risinājumi dažādiem virtuves un ģimenes veidiem un izmēriem. Zīmols piedāvā atkritumu tvertnes visos izmēros, krāsās un ar dažādiem praktiskiem piederumiem, piemēram:

 • atkritumu tvertnes ar pedāļiem un vienu/diviem/trīs nodalījumiem atkritumu šķirošanai
 • iebūvējamas atkritumu tvertnes (piestiprināmas skapīša durvju iekšpusei)
 • visu krāsu un izmēru atkritumu tvertnes - elegantas un modernas āra atkritumu tvertnes
 • vienu uz otras uzliekamas atkritumu tvertnes
 • atkritumu tvertnes kompostēšanai
 • galda atkritumu tvertnes
 • īpaši izturīgus, kompostējamus miskastes maisus

Kā redzat – atkritumu organizēšanai tiek piedāvāts patiesi plašs produktu klāsts. Viss, kas jums jādara – jāizvēlas labākais risinājums tieši jūsu mājai un virtuvei.

Apskatīt visas atkritumu tvertnes

 

Ja vēlaties izbaudīt laiku, ko pavadāt savā virtuvē, ja vēlaties, lai tajā būtu pietiekami daudz vietas ēdiena gatavošanai, un ja vēlaties, lai jums apkārt būtu labi organizēta, tīra telpa, pārliecinieties, ka uz darba virsmām ir pietiekami daudz vietas un tās ir sakārtotas funkcionāli. Lai to panāktu, jums būs nepieciešami daži virtuves piederumi, kas palīdzēs sakārtot virtuves darba virsmas.

Griešanas dēlīši – uzglabājiet tos modernā veidā un pārliecinieties, ka tie vienmēr ir tīri!

Kur glabāt virtuves dēlīšus?

Viena no lietām, kas tiek glabāta uz jūsu virtuves galda, ir griešanas dēlītis vai dēlīšu komplekts. To novietojums ir atkarīgs no jūsu interjera stila - tos var eleganti atspiest pret sienu (īpaši, ja lietojat dažāda izmēra koka dēlīšus), jūs varat iegādāties dēlīšu komplektu ar īpašu statīvu vai arī vienkārši paslēpt tos virtuves atvilktnē, bet atcerieties, ka to pilnīgai nožūšanai ir nepieciešama gaisa cirkulācija.

Kā kopt griešanas dēlīšus?

Neatkarīgi, kā esat izlēmuši glabāt savus dēlīšus, tie pareizi jālieto un jākopj, lai tie nepārnēsātu baktērijas. Atcerieties - viens no galvenajiem noteikumiem ir dažādu dēlīšu izmantošana gaļas, maizes un dārzeņu griešanai. Nekad nelieciet koka dēlīšus trauku mazgājamajā mašīnā. Notīriet tos uzreiz pēc lietošanas, noslaukiet sausus un laiku pa laikam ieeļojiet ar nedaudz eļļas!

Kulina pieejamie griešanas dēlīši ir daudz vairāk kā parasti dēlīši. Tiem ir īpašas rievas drupaču vai sulu savākšanai, daži no tiem ir salokāmi, kas ļauj vieglāk katlā vai pannā sabērt sasmalcinātas sastāvdaļas, dažiem ir statīvs vai tie ir iegādājami komplektā. Izvēlieties to dēlīti, kas vislabāk atbilst jūsu vajadzībām, vai to, kas jums visvairāk patīk. Tas ir patiesi svarīgi – jo dēlīti jūs izmantosiet katru dienu!

 

Nažu statīvi – drošai un ērtai nažu glabāšanai!

Kuru virtuves piederumu jūs visbiežāk lietojat ikdienā? Nazi! Un tieši tāpēc ir patiešām ērti, ja naži vienmēr ir pie rokas - piemēram, tiek turēti stilīgā nažu statīvā vai uz magnētiskā naža plaukta.

Kāpēc nažus jātur nažu statīvā?

Nažu turēšanai uz virsmas vai virs tās (nevis atvilktnē) ir vairākas priekšrocības. Tas aizsargā jūsu nažu asmeņus un notur tos atsevišķi, lai tie ilgāk paliktu asi. Atcerieties regulāri notīrīt naža bloku, ievērojot ražotāja norādījumus.

 

Maizes kastes – kāpēc tās vajadzīgas?

Kur vislabāk uzglabāt maizi?

Ja jums nav pieliekamā, tad, iespējams, maizi glabājat uz virtuves letes vai virtuves atvilktnē. Maizi nekad nevajadzētu glabāt ledusskapī vai siltuma avota tuvumā. Tā jāuzglabā tumšā, sausā un vēsā vietā, kam lieliski noderēs maizes kaste. Kura maizes kaste ir vislabākā?

Kvalitatīvas maizes kastes ir izgatavotas no pārtikai nekaitīgiem materiāliem, nodrošina gaisa cirkulāciju, ir viegli tīrāmas un ilgāk saglabā maizi svaigu. Dažām no tām ir funkcionālas iezīmes, piemēram, vāciņi, ko var izmantot kā dēlīšus. Izvēlieties maizes kasti, kas atbilst jūsu iemīļotākajai maizei un jūsu virtuves stilam. Kulina jūs atradīsiet daudz dažādu krāsu un stilu maizes kastes. Tā, piemēram, jūs varat iegādāties praktiskas nerūsējošā tērauda maizes kastes, ko piedāvā Brabantia vai WMF, Continenta koka un keramikas maizes kastes vai stilīgās Alessi zīmola maizes kastes.

 

Virtuves piederumu organizatori – vieta jūsu salātu karotēm un lāpstiņām

Gatavojot ēdienu, ir ļoti svarīgi, ka visi jums nepieciešamie virtuves piederumi ir ērti sasniedzami. Ja esat labrocis, glabājiet pamatpiederumus, piemēram, kausiņu, karotes vai virtuves lāpstiņu pa labi no plīts (virtuves atvilktnē vai plauktiņā). Savukārt pa kreisi no plīts turat virtuves piederumus, ko lietojat, bet ne tik bieži (piemēram, ķiploku prese, konservu attaisāmais, gaļas āmuriņš, standziņas).

Un pats labākais - virtuves piederumu turētājiem nav jābūt garlaicīgiem! Tie var kalpot arī kā moderni interjera elementi, kas virtuvei piešķir īpaši izteiksmīgu izskatu un atbilst tās stilam.

Apskatīt virtuves piederumu organizētājus

 

Papīra dvieļu turētājs – visu pavāru labākais draugs!

Pēdējais, bet ne mazāk svarīgais piederums ir papīra dvieļu turētājs jeb katra pavāra labākais draugs. Papīra dvieļa izmantošana virtuvē ir higiēniska un ērta, ja vien tas ik pa laikam nenokrīt uz grīdas vai jums ar vienu roku ir grūti noplēst tik daudz lapu, cik nepieciešams. Bet ar pareizu papīra dvieļa turētāju tas gan izskatīsiet daudz labāk, gan būs daudz vienkāršāk lietojams. Iegādājieties savam virtuves stilam pieskaņotu virtuves dvieļa turētāju!

Apskatīt papīra dvieļa turētājus

 

Kulina padoms

Daudzi cilvēki glabā garšvielas virtuves atvilktnēs vai pieliekamajā. Taču, gatavojot ēdienu, garšvielas ir nepieciešamas ļoti bieži, tāpēc labākā vieta, kur tās glabāt, ir netālu no plīts. Jūs varat izmantot speciālu garšvielu plauktu vai izveidot plauktu garšvielām virs darba virsmas. Svarīgākais – tām vienmēr jābūt ērti sasniedzamām.

 

Organizējot savu virtuves skapīti un atvilktnes, centieties sagrupēt cepšanas rīkus un piederumus, galda piederumus un glāzes, virtuves traukus, mazās ierīces utt. Tādā veidā, veicot konkrētu uzdevumu, jūs varēsiet ātri paņemt visu, kas jums vajadzīgs.

Kā organizēt virtuves atvilktnes

Lai efektīvi sakārtotu atvilktnes, jūs varat izmantot koka vai plastmasas kastītes, izceļamus nodalījumus, atvilktņu organizētājus (ieskaitot galda piederumu atvilktņu organizētājus) un regulējamus koka sadalītājus. Mazos virtuves priekšmetus un piederumus jākārto atbilstoši to lietošanas brīdim un vietai. Kastītes ar uzlīmēm palīdzēs jums ātri atrast nepieciešamo lietu.

Kā organizēt virtuves skapīšus?

Lai virtuves skapjus izmantotu vislabāk un padarītu tos pēc iespējas praktiskākus, izmantojiet skapju organizētājus, zem plauktiem novietojamus stiepļu grozus un organizatorus, plauktus virtuves skapjiem un citus gudrus uzglabāšanas risinājumus, kas ļaus dubultot plauktu vietu un efektīvi izmantot telpu starp plauktiem.

Kā glabāt katlus un pannas?

Katlus un pannas var glabāt atvilktnēs vai virtuves skapjos. Tāpat jūs varat uzstādīt iekārtu plauktu pie sienas vai zem bufetēm, kā arī augsto katlu plauktu virs savas virtuves salas.

Ja izlemjat katlus un pannas turēt virtuves atvilktnēs, jums vajadzētu padomāt par īpašu atdalītāju iegādi, lai izvairītos no skrāpējumiem, kas var iznīcināt nepiedegošo pārklājumu. Jūs varat izmantot stiepļu organizētājus vākiem vai vāku turētājiem, ko iespējams uzstādīt pieliekamā vai grīdas virtuves skapja durvju iekšpusē.

Mūsu piedāvājumā jūs atradīsiet dažādus gudrus risinājumus virtuves skapju un atvilktņu organizēšanai.

Apskatīt virtuves organizētājus

Kulina padoms

Ja jums ir paveicies un jūsu virtuvē ir pieliekamais, ar īpašu durvju organizētāju jūs varat efektīvi izmantot pieliekamā durvju iekšējo pusi. Kārtojot virtuvi, nozīme ir ikvienai vietai!

 

Virtuve ir vieta, kur tiek gatavoti visdažādākie ēdieni, tāpēc katrā virtuvē ļoti svarīgi ir izveidot risinājumus gan sauso sastāvdaļu, gan jau pagatavoto ēdienu uzglabāšanai.

Kā uzglabāt sausās sastāvdaļas?

Sausās sastāvdaļas ieteicams uzglabāt vēsā, sausā un tumšā vietā, piemēram, pieliekamajā vai slēgtā virtuves skapī. Ieteicamais uzglabāšanas laiks sausajiem pārtikas produktiem parasti ir no 4 mēnešiem līdz 1 gadam, bet, jo augstāka ir temperatūra, jo īsāks būs glabāšanas laiks.

Ja sauso sastāvdaļu uzglabāšanas vieta ir tumša, jūs varat izmantot caurspīdīgus glabāšanas konteinerus un burkas. To galvenā priekšrocība ir iespēja redzēt, kas atrodas traukos, ātrāk atrast meklēto un pagatavot maltīti. Un kas vēl - izmantojot caurspīdīgus pārtikas uzglabāšanas traukus, jūsu virtuves skapji vai ledusskapji izskatīsies glītāki un sakārtotāki.

Ja esat izvēlējušies keramikas vai cita veida traukus, kas nav caurspīdīgi, izmantojiet jaukas uzlīmes. Tās var noderēt arī mazu atvilktņu organizētājiem – vāciņš ar uzlīmi ļaus jums ātri identificēt katras atvilktnes saturu.

Kulina jūs atradīsiet plašu pārtikas uzglabāšanas trauku klāstu, ieskaitot stikla burciņas un dažādu formu, krāsu, stilu un izmēru plastmasas traukus. Tos var izmantot gan pieliekamajā, gan virtuves skapjos. Jūs varat iegādāties vienu uz otra uzliekamus traukus vai stilīgas pārtikas burkas, kurās uz darba virsmas turēt visbiežāk lietojamas sastāvdaļas. Atcerieties, ka ir svarīgi izvēlēties kvalitatīvus pārtikas uzglabāšanas traukus, kas izgatavoti no pārtikai drošiem materiāliem (bez BPA), jo tie, nonākot saskarē ar pārtiku, neizdala kaitīgas vielas.

Apskatīt pārtikas glabāšanas traukus

 

Kā uzglabāt gatavu pārtiku?

Labākais veids, kā uzglabāt gatavu pārtiku, ir izmantot stikla traukus, kas piemēroti lietošanai ledusskapī. Tie ir nekaitīgi pārtikas produktiem, tiem ir hermētiski vāki un tas ir labākais risinājums ēdienu atlikumu vai gatavu ēdienu uzglabāšanai. Tos var iegādāties atsevišķi vai arī praktiskos komplektos, kuros iekļauti dažādiem ēdieniem piemērotu izmēru trauki.

Lai mājās gatavotu ēdienu paņemtu līdzi uz skolu vai darbu, jums būs nepieciešama pusdienu kastīte, ko arī iespējams iegādāties mūsu veikalā.

Apskatīt pusdienu kastītes

 

Kā organizēt izlietnes zonu? Trauku mazgāšana nekad nav bijusi tik... stilīga! Ticiet vai ne, bet trauku mazgāšanas piederumi jums palīdzēs ne tikai nomazgāt traukus, bet arī nodrošinās higiēnu un ļaus elegantā un praktiskā veidā sakārtot izlietnes zonu.

Trauku mazgāšanas piederumi

Kulina pieejamie mazgāšanas piederumi padarīs jūsu izlietnes zonu ne tikai sakārtotāku, bet arī higiēniskāku. Jūs droši vien zināt, ka virtuves trauku mazgāšanas sūkļos un lupatiņās ir vairāk baktērijas nekā virtuves birstītēs, un, ja jūs tos glabājat izlietnē, kļūst vēl sliktāk, jo tie nežūst pareizi. Kulina piedāvā dažādus risinājumus trauku mazgāšanas zonai, kas ļaus pareizi uzglabāt tajā esošos piederumus un uzlabos izlietnes izskatu.

Mūsu mazgāšanas piederumu klāstā jūs atradīsiet izturīgas, elegantas un viegli uzglabājamas trauku birstītes ar iebūvētiem ziepju dozatoriem vai piesūcekņiem, speciālus statīvus un organizatorus trauku birstei, trauku mazgāšanas līdzeklim un sūklim, ko var novietot ārpus izlietnes vai iekārt tajā iekšā, trauku mazgāšanas līdzekļa dozatorus un mazgāšanas bļodas.

Trauku mazgāšanas piederumi

 

Trauku žāvētāji

Vai jums nepieciešams trauku žāvētājs?

Ja nelietojat trauku mazgājamo mašīnu, kā tas var būt, ja dzīvojat viens pats vai negatavojat ēdienu mājās, jums droši vien būs nepieciešams trauku žāvēšanas statīvs. Kulina jūs atradīsiet samērā plašu modernu un elegantu trauku žāvēšanas statīvu, trauku paplāšu (arī paplašināmu), galda piederumu žāvētāju un izlietnes paliktņu piedāvājumu. Tiem ir ne tikai vienkāršs un elegants dizains, bet arī daudz praktisku funkciju, kas atvieglos jūsu dzīvi pie izlietnes.

Apskatīt trauku žāvētājus

 

Kāda veida virtuves tekstils jums nepieciešams?

Ja vēlaties, lai jūsu virtuve būtu tīra, droša un moderna, jums būs nepieciešams virtuves tekstils. Virtuves dvieļi palīdzēs trauku mazgāšanā, virtuves priekšauts būs jūsu ēdiena gatavošanas un pasniegšanas tērps, savukārt krāsns cimdi un katlu paliktņi pasargās jūs no karstuma un aizsargās galdus un virtuves virsmas no karstajiem katliem un pannnām.

Apskatiet mūsu stilīgos virtuves dvieļus, kas piešķirs virtuvei skaistu izskatu, praktiskos un kvalitatīvos priekšautus, gatavošanai telpās un ārā, kā arī auduma katlu turētājus un cimdus, kas aizsargās jūsu rokas un darba virsmas! Tāpat piedāvājam arī plašu galda paliktņu klāstu, kas pasargās no bojājumiem jūsu galdus un darba virsmas.

Apskatīt virtuves tekstilu