Tējas pagatavošana un pasniegšana - iepirkšanās ceļvedis

tēja

Praktiski padomi visiem labas tējas tases mīļotājiem

Esat tējas mīļotājs, kam patīk palutināt sevi ar labu grāmatu un labas tējas tasi? Jums patīk lēni baudīt ikdienu un tējas gatavošana ir jūsu svētais rituāls? Varbūt jums nepieciešama dāvana nopietnam tējas cienītājam?

Ja tā, izlasiet mūsu ceļvedi par tējas pagatavošanu un pasniegšanu. Tajā uzzināsiet, kā meistarīgi pagatavot patiesi izcilu tēju. Lai to izdarītu, jums būs nepieciešami kvalitatīvi tējas piederumi - tējkannas, modernas tasītes un krūzes, dizaineru radītas tējas kanniņas un ērti tējas sietiņi. Iegādājieties Kulina praktiskos un skaistos tējas piederumus, pagatavojiet tēju un pārsteidziet savus viesus ar aromātisku dzērienu!

Ko jaunu uzzināsiet šajā iepirkšanās ceļvedī?

1/ Ūdens vārīšana. Tas nav nemaz tik vienkārši!
2/ Tēju veidi un izvēle
3/ Tējas kanniņas izvēle
4/ Tējas pagatavošanas skaistums
5/ Tēja vienam. Kā pagatavot perfektu tējas tasi vienai personai?
6/ Tase vai krūze? Tāds ir jautājums!
7/ Tējas pasniegšanas māksla
8/ Tējas uzturēšana siltumā
9/ Tējas tase ārpus mājas
10/ Tējas piederumi tiem, kas tēju neuztver tik nopietni

 

Kāda ir labākā ūdens temperatūra jūsu mīļākajai tējai? Kura ir labākā tējkanna?

Reizēm šķiet, ka tējas pagatavošana ir vienkārši ūdens uzvārīšana tējkannā, bet tā gluži nav. Lai arī tas var šķist vienkārši, ir vairāki noteikumi, kas jāievēro, ja vēlaties pagatavot patiesi garšīgu tēju.

Atcerieties - vāriet tikai tik daudz ūdens, cik jums vajadzīgs! Un tas nav tikai par enerģijas un naudas taupīšanu. Lai iegūtu labāko tējas garšu, ūdenim ir jāsatur skābeklis, kura daudzums, vārot ūdeni vairāk nekā vienu reizi. samazinās. Atkārtoti uzvārīts ūdens var uzsūkt aromātus no gaisa.

Kāds ūdens nepieciešams tējas pagatavošanai?

Ielejiet tējkannā aukstu (ne karstu) ūdeni…bet ne kuru katru ūdeni! Atšķirībām ir ļoti smalkas nianses, un tās varēs sajust tikai tad, ja tējai nepiebērsiet cukuru vai kādu citu piedevu. Ar labāku ūdeni jūs varēsiet iegūsiet labāku tējas garšu, savukārt slikts ūdens kvalitatīvai tējai var piešķirt skābu garšu. Tad kāds īsti ir pareizais ūdens veids, ko vajadzētu izmantot tējas gatavošanā? Tas nav ne minerālūdens, ne destilēts ūdens. Tējai jāizmanto neitrāla pH ūdens, un tam jābūt svaigi vārītam. Ideālā gadījumā tam vajadzētu būt … svaigam kalnu strauta ūdenim, bet, ja aiz jūsu loga nav kalnu strauta, labākā alternatīva būs filtrēts krāna ūdens.

Kādai jābūt ūdens temperatūrai?

Otra svarīga lieta, gatavojot tēju, ir tējas veidam atbilstoša ūdens temperatūra. Melnās tējas pagatavošanai jāizmanto 90 līdz 98°C silts ūdens, bet zaļajai tējai piemērotākā ūdens temperatūra būs 80°C, baltajai tējai - starp 70 un 90°C, Ūlonga tējai - 90°C un Rooibos tējai - 100°C.

Jums nav jāmēģina atcerēties visas šīs temperatūras, jo jūs vienmēr varat izlasīt pamācību uz iepakojuma, bet kā zināt, ka ūdens ir īstajā temperatūrā? Viens veids ir pagaidīt … ja vēlaties, lai ūdens atdziest līdz 90 °C, pagaidiet 2 minūtes, bet, ja vēlaties uzvārīt zaļo tēju apmēram 80 °C temperatūrā, pagaidiet 4 minūtes. Pagaidiet... pagaidiet! Pārāk sarežģīti, ne?

Vienkāršākais veids, kā uzkarsēt ūdeni līdz noteiktai temperatūrai, ir iegādāties tējkannu ar temperatūras kontroli (šādas tējkannas piedāvā tādi zīmoli kā Smeg un KitchenAid) bet to, vai jums šāda funkcija nepieciešama, jāizlemj jums pašiem. Ja parasti dzerat melno tēju, iespējams, ka tāda tējkanna jums nemaz nav vajadzīga, bet, ja dzerat augļu, zaļo, balto tēju, zāļu uzlējumus vai ja jums ir mazi bērni, kam jāpagatavo daudz piena pudeļu, jums noteikti patiks iespēja noteikt pareizo temperatūru.

Izvēloties tējkannu savai virtuvei, jums jāizlemj jums un jūsu ģimenei piemērotākais tilpums, virtuves interjeram atbilstošākais stils un jūsu mīļākais materiāls.

 

Kādi ir galvenie tējas veidi un kad tos dzert?

Galvenie tējas noteikti veidi ir: melnā tēja, zaļā tēja, baltā tēja un Ūlonga tēja. Populārākā no šīm ir melnā tēja, bet arvien populārāka pēdējā laikā kļūst arī zaļā tēja. Ja vēlaties uzzināt, kad jālieto kura tēja, pajautājiet sev, kāpēc jums tā ir nepieciešama.

Ja no rīta vai pēc ēdienreizēm jūsu enerģijas līmenis ir zemāks un vēlaties to paaugstināt, tēja jādzer 15 līdz 20 minūtes pēc maltītes. Tēja ne tikai satur kofeīnu, bet arī pozitīvi ietekmē gremošanas sistēmu. Tāpēc, ja jums nepieciešams nomierināties vai rodas kādi miega traucējumi, nedzeriet tēju pēcpusdienā un vakarā. Tā vietā lietojiet kumelīšu vai cita veida zāļu tēju.

Protams, kofeīna daudzums tējā ir atkarīgs arī no tējas veida un tā, cik ilgi tā ir ievilkusies. Piemēram, angļu brokastu tējā ir vairāk kofeīna nekā Earl Grey izmantotā tējas lapu veida dēļ. Un, runājot par tējas lapām…

Vai beramā tēja ir labāka par tēju maisiņos? Kuru tēju labāk lietot maisiņu fomā?

Noteikti jā! Tējas maisiņus un beramo tēju varētu salīdzināt ar ātri pagatavotu ēdienu un smalkām pusdienām. Vairumā gadījumu tējas maisiņos ir tējas putekļi, bet beramā tēja ir pagatavota no veselām lapām. Tējas smalkajās daļiņās ātrāk iztvaiko ēteriskās eļļas, kas nodrošina garšu un aromātu. Tāpēc, ja vēlies baudīt īsto tējas garšu, vienmēr lietojiet veselas tējas lapas.

Tējai maisiņos ir zemāka kvalitāte arī tāpēc, ka tās aromāta izdalīšanos ierobežo tējas maisiņa izmērs. Pat ja mazītiņā tējas maisiņā tiks ielikta veselu lapu tēja, tā pilnībā neizdalīs savu aromātu. Daudzas desmitgades tējas ražotāji ir pielāgojuši tēju (tās struktūru) tējas maisiņa lielumam, bet tā ir kļūda, jo, ieliekot augstas kvalitātes beramo tēju lielākā tējas maisiņā – tējas maisiņos, garenās paciņās vai piramīdveida maisiņos, jūs iegūsiet daudz labāku garšu. Tāpēc, izvēloties tēju maisiņos, vienmēr jāpievērš uzmanība maisiņa izmēram.

Un, protams, tēju iespējams pieskaņot ne tikai dienas laikam, bet arī gada laikam, laikapstākļiem vai sezonai. Palutiniet sevi ar ledus tēju karstā laikā vai aromatizētu garšvielu tēju ziemas vai Ziemassvētku laikā!

Kulina padoms

Ja meklējat jauku maisījumu, kas pagatavots no kvalitatīvām tējas lapām, apskatiet mūsu plašu beramo melnās, zaļās, baltās un augļu tējas piedāvājumu - IEGĀDĀTIES BERAMO TĒJU.
Ja meklējat labu garšu, bet nevēlaties veltīt daudz laika tējas pagatavošanai, izvēlieties Kusmi tēju piramīdas formas  maisiņos - IEGĀDĀTIES TĒJU MAISIŅOS.

 

Ja esat īsts tējas mīļotājs, vēlaties sākt lietot lapu tēju vai uzzināt, kā uzvārīt tēju saskaņā ar tējas rituālu, pirmais, kas jums jāiegādājas, izņemot tēju, ir tējas kanniņa. Tējas kanniņām parasti ir tējas sietiņš, kas ļaus ne tikai uzvārīt tēju, bet arī pasniegt to tieši uz galda. Izvēlieties tējas kanniņu atbilstoši jūsu ģimenes izmēram un interjera stilam.

Apskatīt tējas kanniņas

Jūs varat iegādāties keramikasporcelāna, akmens, čuguna un tērauda kanniņas dažādās formās un krāsās. Tradicionālākās ir Ķīnas tējas kannas, kas parasti tiek izmantotas japāņu un angļu tējas rituālos. Dažām tējas kanniņām ir nepiloša lejamā daļa un vāciņi, ko var izmantot kā paliktni tējas sietiņam. Citas kanniņas var likt arī uz plīts, lai tēju ilgāk saglabātu karstu. Citām komplektā ir iekļauts pieskaņots tējas kanniņas sildītājs.

Neaizmirstiet pirms tējas dzeršanas uzsildīt tējkannu ar nedaudz karsta ūdens, lai izvairītos no temperatūras šoka. Nemērcējiet tējas maisiņu pārāk ilgi. Optimālais ievilkšanās laiks ir 3-4 minūtes, bet dažādiem tējas veidiem un maisījumiem tas var būt atšķirīgs, tāpēc vienmēr apskatiet uz iepakojuma norādīto pagatavošanas laiku. Tējas maisiņam ievelkoties pārāk ilgi, tējā nokļūst vairāk tanīnu, kas padara to rūgtu. Tas ir īpaši raksturīgi melnajai tējai.

 

Vērojot tēju, kas pakāpeniski kļūst arvien zeltaināka, tumšāka un piesātinātāka, jūs varat lieliski relaksēties, taču jāatceras, ka pilnībā tējas procesu varēsiet izbaudīt tikai tad, ja jums būs īstie piederumi. Un - pārsteigums, pārsteigums - tos visus var iegādāties Kulina!

Tiem, kam patīk baudīt brīdi, kas praktizē apzinātību vai vienkārši vēlas redzēt, kā tēja izdala tās aromātu, piedāvājam tējas kanniņas, kas izgatavotas no caurspīdīga stikla. Tās ne tikai ļaus izbaudīt tējas krāsas maiņas, bet būs arī dekoratīvs elements uz svētku galda.

Apskatīt stikla tējas kanniņas

Viens no zīmoliem, kas specializējas stikla tējas kanniņu ražošanā ir Viva Scandinavia. Šis tējas piederumu zīmols, kas 2010. gadā dibināts Dānijā, visiem tējas mīļotājiem piedāvā skaisti noformētus tējas piederumus. Zīmola misija ir iedvesmot pasauli atpūsties un justies labāk, katru reizi gatavojot tēju. Zīmols piedāvā modernas tradicionālo tējas kanniņu versijas, kas darinātas no caurspīdīga borosilikāta stikla. Caurredzamās sieniņas ļaus jums pilnībā izbaudīt tējas izskatu.

 

 

Reizēm jums nav vajadzīga pilna tējkanna ar karstu tēju, jo reizēm viss, kas jums vajadzīgs, ir atpūta uz dīvāna ar krūzi smalkas tējas. Tikai savu. Vai jums būtu jāatsakās no izcilas kvalitātes tējas dzeršanas rituāla tikai tāpēc, ka to izbaudīsiet tikai jūs? Protams, ka nē.

 

Kulina piedāvā trīs lieliskus risinājumus, kas noderēs visiem, kas tēju bauda vienatnē.

 • Maza (maks. 500 ml) tējas kanniņa vienai personai - patiesībā tējas eksperti uzskata, ka šis ir vienīgais pareizais veids, kā pagatavot tēju, tāpēc neuztraucieties, ka jūs varētu izskatīties snobisks. Tas ir karaliskās ģimenes cienīgs rituāls, vai ne?! :-)
 • Tējas sietiņš - stilīgs tējas sietiņš, ko var lietot ar krūzi vai ar tasīti (atkarībā no tās lieluma un formas), ir vienkāršs un ļoti praktisks risinājums beramo lapu tējas mīļotājiem. Jūs varat izvēlēties nerūsējošā tērauda vai silikona tējas sietiņus ar vienkāršu vai pārsteidzošu formu un dizainu.
 • Krūze ar tējas sietiņu - krūze ar sietiņu ir vēl viens risinājums tējas mīļotājiem. Šāda veida krūzēm ir arī vāki, kas palīdz tējai ievilkties un ko var izmantot kā apakštasi sietiņam pēc tējas pagatavošanas. Līdzīgi kā tējas sietiņus, arī krūzes ar sietiņu var izmantot ne tikai tējai, bet arī zāļu tēju uzlējumiem.

 

Kad tēja ir gatava, tā ir gatava pasniegšanai, bet te ir cits jautājums – krūze vai tasīte? Lai gan tējas snobi pat neskatītos uz keramikas krūzi, šī izvēle ir pilnīgi jūsu ziņā. Tā ir jūsu tēja, un jūs varat to baudīt, kā vien vēlaties, bet, ja pasniedzat tēju īpašos gadījumos, iespējams, gribēsiet iegādāties elegantu, modernu vai klasisku tējas tasīšu komplektu.

Tējas tasītes ir pieejamas dažādās formās un izmēros (atkarībā no valsts un ražotājiem), bet var teikt, ka standarta tējas tasītes tilpums ir apmēram 160 ml – 250 ml. Runājot par klasiskajām tējas tasītēm, mēs parasti iedomājamies bļodas formas tējas tasi ar šauru dibenu un platāku augšdaļu, bet modernie zīmoli piedāvā dažādas formas tasītes, kas apmierinās visu pircēju vajadzības un gaumi – vienalga, vai esat minimālisma vai skandināvu stila cienītājs. Tējas tasītes parasti tiek pārdotas kopā ar apakštasītēm, kas aizsargā galda virsmu un pēcpusdienas tējas baudīšanai piešķir īpašu eleganci.

Apskatīt tējas tasītes

 

Krūzes, salīdzinot ar tasītēm, var šķist mazāk elegantas, taču tām ir vairākas priekšrocības, jo krūzes:

 • ir pieejamas dažādās formās un izmēros, ko var pielāgot jūsu vēlmēm un rokas formai;
 • var iegādāties vienā krāsā vai izvēlēties dažādas krāsas katram ģimenes loceklim, kas radīs priecīgu, modernu galda noformējumu;
 • ir mazāk formālas, un jūs varat tās izmantot visās situācijās;
 • ir daudz universālākas;
 • var izmantot tējai, kafijai, ūdenim, kakao, karstajai šokolādei, karstvīnam un daudz kam citam;
 • bieži ir saliekamas viena virs otras un skapjos aizņem mazāk vietas nekā tasītes ar apakštasītēm;
 • bieži tiek rotātas ar sezonas motīviem, modernām apdrukām vai ikoniskiem personāžiem, piemēram, muminiem, kas ļauj tās izmantot kā dāvanas gandrīz ikvienā dzīves situācijā.

Un visbeidzot, bet ne mazāk svarīgāk...virtuvē nekad nav pārāk daudz krūzīšu, vai ne?

Apskatīt krūzes

 

Tā, nu jūsu tēja ir gatava! Jūs esat to pagatavojis tējas kanniņā, jums ir jaukas tasītes vai stilīga tējas krūze. Kas jums vēl būs nepieciešams?

Piena krūze un cukurtrauks – iespējams komplektā – ir vēl viena lieta, kas vajadzīga tējas pasniegšanai. Nedaudz piena samazinās angļu tējas stiprumu, un jums vienmēr būs vajadzīga piena krūze, pasniedzot kafiju. Gan cukura trauki, gan piena kruzes ir pieejami arī modernās versijās - proti, tie darināti no nerūsējošā tērauda, caurspīdīga stikla vai dabīga izskata akmens. Šo trauku stilu var viegli pieskaņot interjeram, gaumei vai galda iekārtojumam. Bet ko jūs darītu ar cukuru vai pienu, ja jums nebūtu tējkarotes. Starp citu... vai zinājāt, ka tēja jāmaisa šurpu turpu, nevis ar apļveida kustībām? Pareizi, jūs droši vien esat to darījis nepareizi visu mūžu!

Karalienes padoms

“Malkojiet tēju no krūzes, nekad nesūciet to un, Dieva dēļ, nekad neatstājiet krūzītē karoti!”

 

Termokrūzēs, pateicoties to izolējošajām īpašībām, dubultajām sieniņām un elegantajiem vāciņiem, jūsu tēja būs karsta stundām ilgi. Arī modernās termosu kannas ir ļoti stilīgas un elegantas, un tās var būt lieliska jūsu brokastu vai pusdienu galda dekorācija. Tās mīl visi, kas strādā no mājām, jo ļauj baudīt tēju stundām ilgi bez vajadzības visu laiku iet uz virtuvi. Un nav nekāds pārsteigums, ka zīmoli, kas specializējas termotraukos, galvenokārt ir no Skandināvijas. Šī reģiona dizaineri zina, cik svarīga ir tase karstas tējas. Tāpat viņi zina, kā radīt dizainu, kas interjerā ienes “hygge” jeb mājīguma sajūtu.

Apskatīt termokrūzes

Kāda ir labākā tējas temperatūra dzeršanas laikā?

Tējas eksperti apgalvo, ka labākās tējas garšas iegūšanai jāpagaida 6 minūtes. Kāpēc 6 un nevis, piemēram, 10? Ļaujot tējai kādu laiku atpūsties (tieši tāpat, kā pirms griešanas jāatpūtina steiks), tā atdziest līdz 60 °C, kas, šķiet, ir optimālā temperatūra labākā tējas aromāta iegūšanai. Tomēr, ja atstāsiet tēju uz desmit minūtēm un temperatūra pazemināsies zem 45 °C, tēja negaršos tā, kā vajadzētu, tāpēc ir ļoti svarīgi neļaut tai pārlieku atdzist.

 

Ja esat īsts tējas mīļotājs un nekur nedodaties bez tējas, it īpaši, ja ir rudens vai ziemas rīts un ceļā uz darbu esat iestrēdzis satiksmes sastrēgumā, tad jums noteikti noderēs jauka termokrūze vai stilīga ceļojuma krūze. Tā būs jūsu labākais draugs visos ceļojumos, piknikos vai pat kalnu pārgājienos.

Apskatīt termokrūzes

Kā izvēlēties termokrūzi vai ceļojuma krūzi?

 • Pārliecinieties, ka no krūzes nekas nelīst ārā, jo jūs taču negribētu, ka tēja vai kafija izšļakstītos pa visu jūsu somu vai mugursomu, vai ne?
 • Pārbaudiet tās izolācijas īpašības, to, vai tai ir nerūsējošā tērauda materiāls un dubultās sieniņas un to, cik ilgi tā uzturēs jūsu tēju karstu un jūsu auksto ūdeni vēsu.
 • Izlemiet, kāda veida atvere jums patiktu vislabāk. Vēlaties to atskrūvēt vai vienkārši noklikšķināt? Varbūt jums svarīga ir iespēja lietot krūzi ar vienu roku, jo bieži atrodaties automašīnā vai pārgājienā.
 • Padomājiet, kā visbiežāk nēsāsiet krūzi. Vai turēsiet to rokā, glabāsiet maisiņā vai varbūt labāk piestiprināsiet pie mugursomas ar praktisku cilpiņu? Izvēlieties tādu termokrūzi, kas vislabāk atbilst jūsu ikdienai un vajadzībām!
 • Un visbeidzot, bet ne mazāk svarīgi - izvēlieties sava mīļākā stila ceļojuma krūzi, kuras krāsa atbilst jūsu jakas vai somas krāsai. Tas ir svarīgi, jo jūs to droši vien izmantosiet gadiem ilgi.

 

Ja jums patīk dažādi jautri piederumi vai arī meklējat nelielu dāvanu tējas mīļotājam, jūs noteikti novērtēsiet mūsu plašo tējas piederumu un aksesuāru izvēli, piemēram, jautrus un stilīgus tējas sietiņus, tējkannu sildītājus, tējas kastes un tējas pagatavošanas pulksteņus, lai jūsu tēja ievilktos pareizo laiku. Šie tējas gatavošanas piederumi būs lieliskas dāvanas, it īpaši, ja pasniegsiet tās kopā ar mūsu kvalitatīvajām tējām.

Apskatīt tējas piederumus