vīna glāzes

156 items total
Up
More products

Vīna glāzes – baudiet izcilu vīna pieredzi

Vīnu bieži baudano vīna glāzēm . Labu vīna glāzi raksturo spēja novērtēt vīna garšu un izskatu, tāpēc vīna glāzes parasti ir caurspīdīgas un uz tām nav daudz rotājumu. Pirms vīna ieliešana glāzēs, jūs varat izmantot arī vīna dekanteru, kas vīnu papildinās ar skābekli. Skābeklis ļauj vīnam “elpot” un bagātina tā garšu. Dekantēšana palīdz samazināt tanīnu garšu, ļaujot jums vēl labāk izgaršot vīna aromātu..

Kā atšķiras sarkanvīna un baltvīna glāzes?

Salīdzinot ar sarkanvīna glāzēm, baltvīna glāzēm ir mazāks izmērs un atvērums. To sieniņas ir mazāk izliektas, un kātiņi ir garāki, lai izvairītos no saskares ar lietotāja roku. Divi galvenie baltvīna glāžu veidi ir:

  • Glāzes izteikti skābiem vīniem (mazākas tādiem vīniem kā sausiem Rieslings, Sauvignon Blanc)
  • Glāzes piesātināta aromāta vīniem (piemēram, Chardonnays vīniem)

Sarkanvīna glāzēm ir lielāks virsmas laukums, kas palīdz apskatīt un apbrīnot vīna krāsu un viskozitāti, kad tas kustas jūsu glāzē. Sarkanvīnam parasti ir vajadzīga iespēja atvērties un nonākt saskarē ar skābekli, lai uzlabotu tā garšu, tāpēc sarkanvīna glāzes parasti ir lielākas un noapaļotas. Ir trīs galvenie sarkanvīna glāžu veidi:

  • Bordeaux glāzes piesātināta aromāta vīniem glasses
  • Vidēji piesātināta aromāta vīna glāzes
  • Burgundy glāzes vieglajiem vīniem

Kā izvēlēties piemērotākās vīna glāzes?

Izvēloties vīna glāzes, jums jāpārdomā šādi jautājumi:

  • Glāzes forma

Vīna daudzums, kas nonāks saskarē ar gaisu, ir atkarīgs no tā, cik plata ir vīna glāze. Tas ietekmē arī to, cik daudz no vīna smaržas sajutīs jūsu deguns. Lielākas un apaļākas glāzes, kas parasti tiek izmantotas sarkanvīniem, nodrošina to, ka ar vīnu saskaras lielāks gaisa daudzums, kas jums ļaus vēl labāk izbaudīt tā garšu. . Vairumam baltvīnu garša un smarža ir maigāka, tāpēc mazākas glāzes virza tās tuvāk jūsu degunam.

  • Kātiņa garums

Jo īsāks būs glāzes kātiņš, jo lielāks risks, ka jūs turēsiet vīna glāzi pie trauka vai trauks nonāks saskarē ar jūsu roku. Tā kā baltvīniem parasti ir nepieciešama zemāka temperatūra, baltvīna glāzēm parasti ir garāki kāti, lai izvairītos no vīna sasilšanas, turot glāzi.

  • Glāzes maliņa

Vīnu būs vieglāk dzert, ja glāzes maliņa būs smalkāk izgriezta un plānāka. Biezākas un apaļākas malas var pastiprināt vīna skābumu un asumu.

Tiem, kas meklēizcilas kvalitātes glāzes, Kulina ir īstā vieta, kur atrast pērles. Te jūs atradīsiet uzticamu zīmolu, piemēram, Eva Solo glāzes dažādos stilos, krāsās un izmēros.

Un, ja esat īsts vīna mīļotājs, pārliecinieties, ka jums ir visi vīna atvēršanai un pasniegšanai nepieciešamie piederumi. Iegādājieties praktisku un elegantu korķu viļķi vīna dekanteru un vīna liešanas uzgali,kā arī capskatiet mūsu vīna statīvu piedāvājumu, kas ļaus uzglabāt vīnu droši un pasargās pudeles no saplīšanas.