Grilēšana - iepirkšanās ceļvedis

Jums nav grila vai vēlaties iegādāties jaunu? Piedāvājums ir tik plašs, ka nezināt, kuru grilu izvēlēties? Mēs jums palīdzēsim. Neatkarīgi, vai plānojat gatavot dārzā, uz balkona, terasē vai mājās, te atradīsiet visu, kas nepieciešams veiksmīgai grilēšanai. Ar mums grilēšana būs īsta bauda...

 

Lai izvēlētos īsto grilu, jums jāzina, ar ko vēlēsieties to kurināt, cik tam jābūt lielam, kādai jābūt tā cenai, kāds būs tā izmantošanas mērķis un, ja nepieciešams, kādam grilēšanas veidam tas tiks izmantots.

Uzdodiet sev šādus jautājumus

 • Kāpēc jums grils nepieciešams? Vai jūs iegādājaties grilu pāris grilēšanas pasākumiem ar ģimeni vai arī vēlaties kļūt par īstu grilēšanas profesionāli? Vēlaties grilēt mājās vai dārzā? Rūpīgi pārdomājat, kādam nolūkam grils paredzēts.
 • Cik bieži tas tiks izmantots? Vai vēlaties grilēt regulāri vai tikai laiku pa laikam? Pērkot grilu, ir ļoti svarīgi ņemt vērā slodzi, kad tam būs jāiztur. Noteikti nav vērts nopirkt grilu par 1800 eiro, ja zināt, ka izmantosiet to reizi gadā.
 • Kāda ir maksimālā cena, ko esat gatavs maksāt? Nosakiet cenu ierobežojumu, ko vēlaties ieguldīt savā grilā, un izvēlieties īpašas funkcijas un aprīkojumu, par kuru esat gatavs maksāt vairāk.
 • Cik cilvēkiem parasti uz grila gatavosiet? Svarīga ir arī grilēšanas virsma. Ja jums patīk organizēt dārza ballītes daudziem viesiem, tad jūs noteikti nepirksiet grilu, kas būs piemērots, piemēram, precētam pārim, kas gatavo tikai sev.
 • Vai grils atradīsies vienā vietā vai tiks pārvietots? Vai grilēsiet tikai uz balkona vai terases, vai arī grils būs jūsu iemīļotākais ceļabiedrs ceļojumos un dažādos pasākumos? Ja vēlaties, lai jūsu grils ir ērti pārvietojams, jāiegādājas grils, kuru var salocīt un kas nav pārāk smags, bet kas vienlaikus ir arī izturīgs.

Pēc tam pārdomājiet šādus jautājumus

 • Vai jums ir īpašas vēlmes attiecībā pret kurināmo materiālu? Atšķirīgiem kurināmajiem ir atšķirīgas cenas, turklāt atšķiras arī šo grilu darbība. Vai jūtaties labi, rīkojoties ar gāzi? Vai jums labāk patīk, kā romantiski kūp kokogles, vai tomēr dodat priekšroku gatavošanai bez pelniem? Ja apsverat elektrogrila iegādi - vai strāvas kontaktligzda ir pietiekami tuvu?
 • Kāda ir jūsu grilēšanas pieredze? Ja grilējat tikai brīvdienās, nav vērts investēt augstākās klases modeļos. Izvērtējiet savus paradumus un iegādājieties grilu, kuru patiešām izmantosiet.
 • Kā grils tiks uzglabāts nesezonā? Ja ziemas laikā plānojat to atstāt ārā, tas noteikti atšķirsies no grila, kuru paredzēts turēt siltumā un sausumā.
 • Vai vēlaties īpaša izskata grilu? Ja grils būs daļa no mājas vai dārza iekārtojuma, tam ir jāiederas jūsu esošajā stilā.

 

Grilus parasti iedala pēc to siltuma avota ("kurināmā" veida). Visplašākā izvēle būs tiem cilvēkiem, kas iegādājas dārza grilu un kam ir pietiekami daudz vietas. Šajā situācijā jūs varat izvēlēties klasiskus kokogļu grilus, gāzes grilus un - ja jums dārzā ir elektrības pieslēgums - arī elektrogrilus. Savukārt mazāki grili būs ideāli piemēroti balkonam vai terasei, kur nav ieteicams izmantot klasiskos kokogļu grilus. Ļoti ērti ir arī elektriskie grili, ko var izmantot gan kā dārza, gan kā virtuves grilu.

Elektriskie grili

Elektriskie grili

Vienkārši iespraudiet kontaktu un grilējiet - uz terases, uz balkona un mājās! Bez dūmiem un videi draudzīgi!

Izvēlēties elektrisko grilu

Kokogļu grili

Kokogļu grili

Šī veida grili radīs īstu grilēšanas atmosfēru - karstas ogles un gaļas un zivju unikālo dūmu garšu.

Izvēlēties kokogļu grilu

Gāzes grili

Gāzes grili

Ātra uzsilšana, augsta efektivitāte, ērta lietošana un vienkārša tīrīšana - augsts komforts pat nepieredzējušiem lietotājiem.

Izvēlēties gāzes grilu

Ugunskura trauks

Ugunskura trauks

Iespēja grilēt un atpūsties pie atklātas uguns. Stilīgs ugunskura trauks skaisti papildinās jūsu dārzu un padarīs patīkamākus vēsus vakarus.

Izvēlēties ugunskura trauku

 

Elektriskie grili

Elektriskie grili

Viss, kas jums vajadzīgs, ir strāvas kontaktligzda. Šis grils ir ātrs, drošs un viegli tīrāms. Izvēle ir ļoti plaša - no nelieliem kompaktiem griliem, kas ir ērti lietojami iekštelpās, līdz lielākiem modeļiem lielākām grupām. Tas ļaus pagatavot ēdienu bez pelniem un dūmiem, tāpēc grilēšana būs veselīgāka. Elektrogriliem ir arī vismazākā ietekme uz vidi. Galvenais trūkums ir paša grilēšanas procesa baudīšana un tipiskās grilētas gaļas garšas trūkums.

Izvēlēties elektrisko grilu

 

Priekšrocības un trūkumi

Priekšrocības

 • Ekoloģisks un higiēnisks - tur, kur nav uguns, nav arī izplūdes gāzu un degšanas atkritumu. Grilēšanas laikā nebūs dūmu, nomelnējušu grilu un apdegušu virtuves piederumu.
 • Vienkārši lietojams – ēdiens tiek vienādi sildīts visās vietās, tāpēc jums nebūs jāuztraucas par to, vai gaļa ir virs uguns vai nē. Tas ir arī daudz drošāks variants mazāk pieredzējušiem pavāriem.
 • Iespēja regulēt temperatūru – lielākā daļa elektrogrilu visu laiku jūs informē par pašreizējo temperatūru, un to var ātri mainīt atbilstoši jūsu vajadzībām.

Trūkumi

 • Atkarība no elektrības pieejamības – bez elektrības vienkārši nevar iztikt. Ir labi, ja tuvumā ir kontaktligzda vai tiek izmantots pagarinātājs. Šāda veida grilu jūs nevarēsiet paņemt līdzi ceļojumos pie dabas.
 • Augstāka cena – grila iegādes cena un elektroenerģijas izmaksas ir augstākas nekā kokogļu griliem.

 

Kokogļu grili

Grilēšanas klasika, kas dažiem rada zināmu atkarību. Šie grili sakarst lēnāk nekā elektriskais vai gāzes grils, un ēdiena pagatavošana un uzturēšanas siltumā ir nedaudz sarežģītāka, tomēr daudziem šī grila radītā garša šķiet papildu pūļu vērta. Jūs varat izvēlēties arī mazākus modeļus, kurus var viegli uzlikt uz galda, lietot uz mazāka balkona vai ielikt automašīnā, dodoties uz pikniku.

Izvēlēties kokogļu grilu

Kokogļu grili

 

Priekšrocības un trūkumi

Priekšrocības

 • Garša un atmosfēra – daudzi saka, ka tikai kokogles var uzburt tipisko grilētas gaļas aromātu.
 • Vienkārša kopšana – grili parasti sastāv no kurināšanas kastes un noņemama režģa, tāpēc jūs varēsiet ērti notīrīt un nomazgāt abas daļas.
 • Zemāka cena – neliela kokogļu grila iegādes cena ir ļoti pieejama, tomēr grilēšanas laikā tiek patērēts diezgan daudz oglekļa. Ja grilējat bieži, ir vērts iegādāties dārgāku grilu cita veida kurināmajam.

Trūkumi

 • Ilgs gatavošanas laiks - dažiem lietotājiem grūtības sagādā kokogļu vai brikešu aizdedzināšana, un arī tad, kad grils ir aizdedzināts, ir nepieciešams zināms laiks, lai tas sasniegtu nepieciešamo temperatūru. Tomēr kokogļu grilēšanas entuziasti šo visu uzskata par patīkamu ar grilēšanu saistītu rituālu.
 • Pelni un dūmi – grilēšana ar oglēm nav tīra lieta. Jūs sagaida dūmi, vēja pūsti pelni un, protams, nepatīkama smaka. Parasti gan tas vairāk uztrauc kaimiņus, nevis pašus grilētājus.

 

Gāzes grili

Gāzes grili

Šie grili nodrošina ļoti ērtu, ātru un vienkāršu gatavošanu un augstu efektivitāti. Tie darbojas ar propāna-butāna gāzi, ko var iegādāties gandrīz jebkurā benzīntankā, turklāt grils ir viegli kopjams un tīrs. Grilējot neveidojas ne dūmi, ne pelni. Uz grila gāzes režģa bieži ir tauku atdalītājs, kas novērš tauku izkļūšanu.

Izvēlēties gāzes grilu

 

Priekšrocības un trūkumi

Priekšrocības

 • Ātra gatavošana – strauja uzsilšana ievērojami saīsina gatavošanas laiku. Tā ir priekšrocība ne tikai laika ziņā, bet arī drošības ziņā, jo grila uzsilšanas laikā droši vien visu laiku nestāvēsiet tam blakus un nevērosiet to.
 • Vienkārši lietojams – gāzes grilu popularitātes pamatā galvenokārt ir to vienkāršā lietošana.

Trūkumi

 • Kurināmā pieejamība – kokogles var nopirkt veikalā, savukārt, lai iegūtu gāzes balonu, jādodas uz benzīntanku. Tāpat tam ir ierobežots lietošanas laiks, kam vienmēr jāseko līdz. Tukšo balonu jānodod benzīntankā, jo to nevar vienkārši iemest miskastē.
 • Piesardzība, izmantojot gāzi – tā kā gāze ir viegli uzliesmojoša, to uzglabājot, jāievēro īpaša piesardzība.
 • Augstāka cena - pirkuma cena ir proporcionāla veiktspējai, tāpēc, ja tiešam plānojat regulāri izmantot savu grilu, šis ieguldījums noteikti ir tā vērts.

 

Ugunskura trauks

Ugunskura trauks

Meklējat efektīvu terases vai dārza dekorāciju, kas kļūtu par jūsu dārza sirdi vasaras vakaros? Ugunskura trauks var būt tāda vieta. Tā būs skaista un droša vieta ugunskuram, kuru var izmantot arī gaļas cepšanai. Remundi uguns trauki ir grili, ap kuriem jūs varēsiet sēdēt kā ap "galdu", kura centrā deg ugunskurs. Savukārt Eva Solo jeb Höfats ugunskura trauki ir dizaina elementi ar atklātu uguni, kurus atkarībā no tipa var izmantot kā Plancha grilu vai grilēšanas režģi.

Izvēlēties ugunskura trauku

 

Grilēšana ir ne tikai jautrs laika pavadīšanas veids, bet arī mācīšanās. Lai pagatavotu gardu maltīti, nepietiks vien ar gaļas nolikšanu uz grila un gaidīšanu. Tas aizņem laiku, prasa uzmanību un īstos piederumus. Kādi grilēšanas piederumi jums būs nepieciešami?

Kurināmais

Kurināmais

Ogles, koka skaidras un bioetanols - Kulina jūs atradīsiet visu nepieciešamo.

Izvēlēties kurināmo

Gaļas termometrs

Gaļas termometrs

Kad ēdiens būs gatavs? Tagad to iespējams pārbaudīt arī mobilajā tālrunī. Bezvadu gaļas termometrs palīdzēs sasniegt lieliskus grilēšanas rezultātus pat iesācējiem.

Izvēlēties gaļas termometru

Grilēšanas priekšauts

Grilēšanas priekšauts

Visiem īstiem grilēšanas meistariem ir arī priekšauts. Grilēšana nav pārāk tīra nodarbe, un neviens nevēlas tauku traipus vai sadegušu kreklu, it īpaši, viesību laikā.

Izvēlēties priekšautu

Steika naži

Steika naži

Esat gatavs? Nevarat sagaidīt ēdienu? Lai viss būtu kā nākas, jūs varat pārsteigt savus viesus ar speciāliem steika nažiem. Grilētiem ēdieniem īpaši piemēroti būs rievoti naži un asas dakšas.

Izvēlēties galda piederumus